Доступність посилання

ТОП новини
18 Лютий 2019, Київ 22:14

КСУ підтвердив законність коаліції


Конституційний Суд України визнав, що «окремі народні депутати України, зокрема ті, які не перебувають у складі депутатських фракцій, що ініціювали створення коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, мають право брати участь у формуванні коаліції депутатських фракцій». Таке рішення оголосили сьогодні в Суді.

16 березня Конституційний Суд відкрив провадження в справі про тлумачення порядку формування коаліції й статусу позафракційних депутатів за поданням 68 депутатів від Партії регіонів.

Водночас Конституція України передбачає, що коаліція є об’єднанням депутатських фракцій, без згадки про можливість індивідуального членства.

Той самий Конституційний Суд 2008 року вже підтверджував це конституційне положення, дійшовши висновку, що «Конституція України визначила суб’єктів формування коаліції депутатських фракцій – депутатські фракції».

Суд наголосив тоді, що до «складу коаліції депутатських фракцій можуть увійти лише ті народні депутати України, які є у складі депутатських фракцій, що сформували коаліцію».

Те рішення Конституційного Суду, як і протилежне йому нинішнє, «є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене».

Цього разу Суд мотивував своє рішення посиланням на нині чинний текст Регламенту Верховної Ради. Тим часом внесені на початку березня зміни до нього передбачили норму про коаліцію як об’єднання і депутатських фракцій, і окремих депутатів, що суперечить Конституції й попередньому рішенню Конституційного Суду.

Минулого місяця фракції Партії регіонів, Комуністичної партії, Блоку Литвина, по 6 депутатів від фракцій БЮТ і НУНС і чотири позафракційні депутати створили коаліцію з назвою «Стабільність і реформи» у Верховній Раді в складі 235 парламентарів. До 1 квітня склад коаліції збільшився до 240 депутатів.

КСУ поставив крапку в правовій дискусії щодо коаліції – представник Президента

Конституцiйний Суд України засвiдчив законнiсть дiяльностi нинiшньої коалiцiї, а також поставив крапку в правовiй дискусiї, заявляє представник Президента у Верховнiй Радi Юрiй Мiрошниченко.

«Виходячи з сьогоднiшнього рiшення КС, можна сказати, що дiяльнiсть коалiцiї, створеної у Верховнiй Радi, є конституцiйною, законною, i жоднi полiтичнi дискусiї не перешкоджатимуть виконанню своїх повноважень як членами коалiцiї, так i створеним коалiцiєю урядом», – сказав Мiрошниченко.

Натомість у фракції БЮТ заявляють, що КСУ рішенням щодо коаліції принизив сам себе. За словами народного депутата від фракції БЮТ, міністра юстиції опозиційного уряду Олени Шустик, оприлюднене сьогодні рішення суперечить Конституції України і чинному законодавству. Крім того, додала вона, рішенням КСУ від сьогодні Регламент Верховної Ради, поставлений вище за Конституцію України.

«Відбувся юридичний прецедент, коли один і той самий суд виніс два діаметрально протилежних рішення, які фактично виключають одне одного», – сказала Шустик.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG