Доступність посилання

ТОП новини
16 Червень 2019, Київ 21:51

В Івано-Франківську відбудеться міжнародний фестиваль «Свято ковалів»


Побоювання, чи не змінить свою прописку фестиваль «Свято ковалів», який дехто називає найяскравішим мистецьким дійством Івано-Франківська, виявилися безпідставними. Фестиваль відбудеться 7-9 травня.

Проходитиме він на майдані Шептицького, де ковалі з Фінляндії, Бельгії, Білорусі, Швеції, Норвегії, Росії, Австрії, США, Болгарії, Польщі, Голландії, Франції, Австралії, Ізраїлю, Литви, Латвії та з інших країн демонструватимуть ковальську працю.

Тут же діятиме ярмарок кованих речей, будуть майстер-класи, презентація авторського ковадла та ручних ковальських інструментів, виставка «Сакральний знак в творах ковальства», відливання сувенірних ковадл.

Не відійдуть від традиції спільного виготовлення ковальських композицій. Івано-Франківськ вже отримав в дарунок від попередніх фестивалів «Букет майстрів», «Дерево щастя», «Великоднє сонце». На минулорічному фестивалі разом робили композицію «В рамках ковальських традицій», і тепер її урочисто відкриють.

А на цьому фестивалі ковалі України та іноземні гості виготовлять композицію «Коло ковальських кілець». Це буде карусель, центр якої оздоблять символічними кільцями – від кожного учасника, міста, країни.

Завершиться свято ковалів 8 міжнародною виставкою «Орнаментальне ковальство».

За словами заступника голови Спілки майстрів ковальського мистецтва України Сергія Полуботька, одним з основних завдань фестивалю є збереження і відродження ковальства як ремесла і як мистецтва.

А для Івано-Франківська це і гарна туристична принада.
XS
SM
MD
LG