Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 10:21

Вмерти, щоб відстояти честь


Донецьк – Четверта частина українських в’язнів перебуває у слідчих ізоляторах. Такі дані наводить правозахисна організація «Донецький меморіал». І, оскільки кількість злочинів постійно зростає, умови перебування людей у СІЗО не покращуються: підсудні страждають від браку спальних місць, антисанітарії, поширення хвороб. Багато з них буквально в перші дні після арешту підхоплюють туберкульоз. Тим часом слідство може тривати до 10 років. Щоб захиститись, люди, чия вина ще не доведена, звертаються до вищих посадовців.

Валентина Бреславська
Донеччанка Валентина Бреславська, колишній начальник потягу «Донецьк-Москва», у відкритому листі до Президента України, Голови СБУ і громадськості просить про допомогу. Жінку звинуватили в організації перевезення контрабанди через кордон і взяли під варту. В ізоляторі тимчасового утримання в Голівці підозрювана заразилася туберкульозом, за її твердженням, вже на другий день.

Антисанітарія в СІЗО і погане харчування також призвели до загострення у неї ще кількох хвороб. Жінка дуже схудла, страждає від болі у шлунку та високої температури. А необхідної медичної допомоги у СІЗО немає. Слідчі відмовляються випустити Валентину з підпискою про невиїзд, не враховуючи навіть таких моментів, як те, що вона сама виховує неповнолітню дочку.

«Ще декілька місяців очікувати справедливого суду. Я боюся, що моя неповнолітня дочка перетвориться на нікому не потрібну і бідолашну сироту», – пише Валентина Бреславська до Президента, Голови СБУ і омбудсмена України.

Історія схожа на долю іншої донеччанки, яка померла

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова вже відреагувала на звернення потерпілої. «Якщо вона захворіла в умовах слідчого ізолятору, то це можна буде довести разом з її адвокатами. Скажімо, якась правозахисна неурядова організація могла б взятись разом з нами за це, і ми звичайно могли б потім звертатись і про відшкодування моральної шкоди. Але дуже б не хотілось, щоб із цією жіночкою сталось, як із відомою Світланою Зайцевою», – сказала в коментарі Радіо Свобода Ніна Карпачова.

Доля Валентини Бреславської майже дзеркально нагадує історію її землячки Світлани Зайцевої, яка кілька років тому набула значного розголосу на Донеччині. Перебуваючи у донецькому СІЗО, пані Зайцева захворіла на туберкульоз, а після того, як суд визнав її невинність та випустив на волю, жінка померла, залишивши на світі двох сиріт.

У камерах СІЗО вогко і бігають сороканіжкиы

За весь час слідства пані Бреславській довелось багато витерпіти. Спочатку її тримали в ізоляторі міста Горлівки. Враження від тамтешнього СІЗО описала рідна сестра потерпілої Тетяна Костюхіна: «Коли туди заходиш, одразу відчуваєш неймовірний сморід, дихати неможливо, вона була сама в тій камері, там по стінах бігають сороканіжки, вікна металеві. Єдине, що охорона пожаліла її, їй принесли матрац і ковдру, щоб закутатись».

Адвокат потерпілої Дмитро Медведський каже, що насправді захистити підсудну легко через відсутність складу злочину. На момент перевезення так званої контрабанди Валентина Бреславська була у відпустці, а вартість вантажу – це кілька сумок із дитячими речами – не перевищувала дозволеної межі.

Родичі підозрюваної впевнені: правоохоронці знущаються над Валентиною – влаштовують багатогодинні допити та примушують визнати вину.

Правоохоронці називають Бреславську симулянткою

У четвер Ворошилівський районний суд Донецька вже вдруге відмовився випустити хвору жінку на волю. Сама підсудна через високу температуру на цей раз не з’явилась до зали суду. Втім, правоохоронці не зважають на медичні довідки і переконують, що жінка симулює хворобу, аби швидше вийти на волю.

«Вважаю, що запобіжні заходи, обрані щодо Бреславської, відповідають її особі. При виборі запобіжного заходу утримання під вартою враховується стан її здоров’я», – сказав на засіданні суду прокурор міста Дебальцеве Геннадій Комбаров.

Розслідування справи Бреславської триває вже другий рік. Однак, зважаючи на практику утримання підозрюваних в українських СІЗО, залишаються сумніви, що жінка зустрінеться на волі зі своєю дочкою до її повноліття.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG