Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 15:34

Качинський отримав Героя Грузії, Тбілісі оголошує жалобу


Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі присвоїв у суботу президентові Польщі Лехові Качинському, який загинув в авіакатастрофі раніше того дня, звання Національного героя Грузії посмертно.

На неділю в Грузії оголошений день жалоби.

Лех Качинський «завжди був поруч із Грузією й піклувався про неї» і був для Грузії «найбільшим другом у міжнародній спільноті», сказала речниця президента Грузії Манана Манджґаладзе, повідомляючи про нагородження й жалобу.

Речниця також нагадала про «особливий героїзм», що його Качинський виявив, захищаючи інтереси Грузії не лише в самій Грузії, а й у всьому світі».

Вона навела слова Саакашвілі, що в Грузії «рідко коли були такі друзі упродовж усієї історії».

За словами президента Грузії, Качинський отримав високу нагороду «за велику історичну роль», яку він відіграв для Грузії, «за самовідданість, яку він виявив під час війни 2008 року».

Як сказала речниця, Саакашвілі, який перебуває з візитом у США, перерве його, щоб відвідати Польщу в день похорон Качинського.

Президент Польщі Лех Качинський і ще 96 осіб загинули в суботу вранці, коли літак із ними заходив на посадку в російському Смоленську. Польська делегація мала взяти участь у вшануванні пам’яті поляків, знищених радянською владою на початку Другої світової війни, в Катині поблизу Смоленська.

Recommended

XS
SM
MD
LG