Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 07:25

Нова ядерна стратегія Обами загрожує Іранові – верховний керівник


Верховний керівник Ірану аятола Алі Хаменеї попередив у неділю президента США Барака Обаму, що його заяви про іранську ядерну програму «обурливі» і свідчать про те, що американська влада «підступна й не варта довіри».

Обама «непрямо погрозив іранцям ядерною зброєю», заявив Хаменеї, а відтак, сказав він, Іран іще швидше розгортатиме свою програму збагачення урану.

Так чільний іранський керівник зреагував на оголошення в Вашингтоні в вівторок, що США не відповідатимуть ядерною зброєю на можливий напад неядерною зброєю масового знищення, але тільки з боку країн, що є учасниками Договору про непоширення ядерної зброї; це формулювання виключає Іран і Північну Корею.

Крім того, адміністрація США активно домагається нових санкцій проти Ірану через його відмову виконати вимогу світової спільноти зупинити свою суперечливу ядерну програму.

Державне іранське агентство «ІРНА» повідомило, що близько 200 іранських парламентарів закликали Міністерство закордонних справ поскаржитися до Організації Об’єднаних Націй на «загрозу міжнародному мирові з боку уряду США».

Recommended

XS
SM
MD
LG