Доступність посилання

ТОП новини
18 Грудень 2018, Київ 20:55

Клінтон: США дійсно можуть вжити ядерну зброю в відповідь на неядерний напад


Державний секретар США Гілларі Клінтон підтвердила в неділю, що Сполучені Штати не виключають використання ядерної зброї в разі нападу на них неядерною зброєю масового знищення, наприклад, біологічною. За її словами, в такому разі «відкриті всі можливості».

Як заявила держсекретар, а також міністр оборони Роберт Ґейтс у спільних телеінтерв’ю, цей виняток із ухваленого раніше самообмеження США на використання ядерної зброї стосується Ірану і Північної Кореї – країн, які не є учасниками Договору про непоширення ядерної зброї і відкидають вимоги міжнародної спільноти зупинити свої ядерні програми.

Також у неділю Міністерство закордонних справ Ірану оголосило, що Тегеран подасть офіційну скаргу на США до Організації Об’єднаних Націй.

За повідомленням, скарга стане відповіддю на згадане оголошення в Вашингтоні в вівторок нової ядерної стратегії, за якою США не відповідатимуть ядерною зброєю на можливий напад неядерною зброєю масового знищення, але тільки з боку країн, що є учасниками Договору про непоширення ядерної зброї; це формулювання виключає Іран і Північну Корею.

Верховний керівник Ірану аятола Алі Хаменеї з цього приводу заявив у неділю, що президент США Барак Обама, оголошуючи нову ядерну стратегію, тим самим «непрямо погрозив іранцям ядерною зброєю». Відтак, сказав він, Іран іще швидше розгортатиме свою програму збагачення урану.

Recommended

XS
SM
MD
LG