Доступність посилання

ТОП новини
18 Липень 2018, Київ 14:34

Клінтон: США дійсно можуть вжити ядерну зброю в відповідь на неядерний напад


Державний секретар США Гілларі Клінтон підтвердила в неділю, що Сполучені Штати не виключають використання ядерної зброї в разі нападу на них неядерною зброєю масового знищення, наприклад, біологічною. За її словами, в такому разі «відкриті всі можливості».

Як заявила держсекретар, а також міністр оборони Роберт Ґейтс у спільних телеінтерв’ю, цей виняток із ухваленого раніше самообмеження США на використання ядерної зброї стосується Ірану і Північної Кореї – країн, які не є учасниками Договору про непоширення ядерної зброї і відкидають вимоги міжнародної спільноти зупинити свої ядерні програми.

Також у неділю Міністерство закордонних справ Ірану оголосило, що Тегеран подасть офіційну скаргу на США до Організації Об’єднаних Націй.

За повідомленням, скарга стане відповіддю на згадане оголошення в Вашингтоні в вівторок нової ядерної стратегії, за якою США не відповідатимуть ядерною зброєю на можливий напад неядерною зброєю масового знищення, але тільки з боку країн, що є учасниками Договору про непоширення ядерної зброї; це формулювання виключає Іран і Північну Корею.

Верховний керівник Ірану аятола Алі Хаменеї з цього приводу заявив у неділю, що президент США Барак Обама, оголошуючи нову ядерну стратегію, тим самим «непрямо погрозив іранцям ядерною зброєю». Відтак, сказав він, Іран іще швидше розгортатиме свою програму збагачення урану.
XS
SM
MD
LG