Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 08:59

Янукович: Віддати все – заради хвилинної слави (світова преса)


Прага – Світові газети зосередили увагу на своєрідному «жесті доброї волі» з боку українського Президента, який, чи не заради хвилинної слави, зобов’язався у понеділок на ядерному саміті у Вашингтоні віддати Росії весь високозбагачений уран і перевести усі ядерні реактори на малозбагачений. Приклад України на саміті привітали як найпоказовіший, хоча й Канада зобов’язалася на щось подібне, та й Чилі також. Оглядачі також зауважили, що хоча Віктор Янукович не є природнім союзником США, все ж президент Барак Обама радий полегшенню життя з переходом України в орбіту Росії. Деякі аналітики пророкують, що незабаром європейці відчують усі переваги присутності на їхніх кордонах відродженої російської імперії, особливо після того, коли Обама «пожертвував Москві всім «російським ближнім зарубіжжям».

Британська «Ґардіан» вважає, що Київ поміг президенту США розпочати вашингтонський ядерний саміт на позитивній ноті, коли Президент України Віктор Янукович пообіцяв перед майже 50 світовими лідерами не лише звільнитися від високозбагаченого урану, а й перевести всі українські реактори на малозбагачений уран. Британська газета наголошує тут же, що «влада й усмішка є валютою, якою вміло торгують американські президенти, і в понеділок таку винагороду у вигляді кількахвилинної зустріч із Бараком Обамою отримав український Президент Віктор Янукович, котрий мусів за це пообіцяти від України позбутися своїх запасів високозбагаченого урану». Такого США домагалися від України упродовж 10 років, а тепер на додачу Київ зобов’язався ще й перевести усі свої ядерні реактори на малозбагачений уран... Зрозуміло, що без американської технічної і фінансової допомоги Україні тут не обійтися.

Американський часопис «Ньюзвік» переконаний, що Барак Обама мусів зустрітися з українським Президентом з кількох причин. І не лише тому, щоб перейти від ворожості до цього політика, якого Вашингтон не визнав у 2004 році, до «холодної приязні» щодо Віктора Януковича... Ця «холодна дружба» Обами з Президентом України, як пише Оуен Метьюз, «дозволяє Обамі досягати теплих взаємин із Дмитром Медведєвим у Росії». Нинішня антинатовська позиція Януковича і його «майбутня нейтральність з усіма сусідами України» влаштовують Обаму. І те, що «Янукович посунувся в орбіту Росії, робить життя глави Білого дому набагато легшим». «Ньюзвік» також переконаний, що Росія і дружба з нею тепер набагато важливіша для Обами і США, аніж імовірна перемога лібералізму в Україні, тим більше, що таке відповідає антинатовським настроям більшості українців. Тому, зазначає Оуен Метьюз, «саме під час зустрічі Обами з Януковичем президент США оголошує про початок більш прагматичних стосунків між США та Україною і більш плідної співпраці Америки з Росією, відсуваючи у бік всю ніяковість та заклопотаність особистого контакту Обами з українським чільником».

Російська «Нєзавісімая газета» вважає, що Україна й Росія намагаються закулісно домовитися про українські поступки задля зниження ціни на російський газ для Києва. Однією з таких закулісних угод може бути новий договір про перебування російського Чорноморського флоту в Україні після 2017 року... Тому, на думку експертів, яких цитує «Нєзавісімая газета», в українському суспільстві, де Янукович і Ко не мають й половини довір’я, такі серйозні поступки Москві можуть розцінити як «зраду національних інтересів, що може стати детонатором масових акцій протесту та громадянської непокори».

Чеська «Лідове новіни» переконана, що Захід своїми поступками Росії щодо Чечні, а також стосовно України, де тепер переміг «російський вплив над заокеанською допомогою», та поступками 2008 року щодо Грузії лише сприяв відродженню імперської міцності Росії... «Після розпаду СРСР, – як зауважує чеське видання, – Заходу вдавалося радикально зменшити вплив російської імперії, але Барак Обама не захотів продовжувати таку політику надалі. Йому байдуже нині, що там діється всередині Росії, тому він і пожертвував де-факто навіть російським «близьким зарубіжжям», – підсумовує чеська газета.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG