Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 05:05

Який «козир» продемонструвала у Вашингтоні українська делегація? Які рішення пришвидшили розкол в опозиції? Що пришвидшить українізацію України? (Огляд преси)


Київ – Результат – ніщо, імідж – все. За таким принципом, як стверджує газета «Вечірні вісті», будувався візит Віктора Януковича у Вашингтон. Журналісти видання критично поставилися до рішення Президента позбутися високозбагаченого урану на догоду господареві Білого дому. Заголовок статті «Янки при дворі короля Барака».

Шляхи поповнення держбюджету, які оприлюднив у Вашингтоні Віктор Янукович, здивували журналістів газети «Україна молода» і викликали певний скепсис. Скажімо, «оптимізація витрат та скорочення адміністративного персоналу». Адже перше словосполучення, на думку журналістів, взагалі нічого не означає, а громадськість досі могла бачити тільки розширення чиновницького апарату, запровадження посад нових заступників міністрів тощо. Єдиний козир, який продемонструвала в США українська делегація, – політична стабільність. Команда Віктора Януковича, яка так швидко подолала внутрішні бар'єри всередині країни, тим самим багатообіцяльно пропонує: саме ми здатні створити в Україні ту тишу, яку так люблять гроші... Публікація називається «Ми ще ого-го!..».

Проблеми в українській опозиції розглядає газета «Нова». Видання пише, що вітчизняні демократи не можуть об’єднатися апріорі – ні при владі, ні поза нею. Аби бютівці були стриманішими і не поквапилися призначити Ю.Тимошенко «імператрицею», а, проявивши мудрість, спробували б згладити гострі кути і пошукати шляхи до об’єднання, їхні справи були б значно оптимістичнішими. Утім, коли б демократи були здатні на такі «подвиги», українського президента звали зараз по-іншому, переконані газетярі.

Що доброго можна отримати з того поганого, що відбувається в Україні? Це питання, на думку журналістів газети «День», чи не найчастіше почали ставити собі українці. Ставлення влади до державної мови, деякі ініціативи урядовців, зокрема, Д.Табачника та В.Семиноженка, викликають у суспільстві невдоволення та роздратування. Почалися навіть розмови про русифікацію України. Але соціальні психологи апелюють до закону дії-протидії та переконують: якщо влада буде відверто демонструвати своє українофобство, то це ...посилить українізацію. Про це наголошується в статті «Українізація неминуча».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG