Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 12:31

«Росія відновлює СРСР карикатурно»


Михаил Златковский. «Знать своих героев»

Львів – Українцям не варто перейматись відродженням Радянського Союзу у Росії, а потрібно зосередитись на відновленні власної європейської ідентичності у європейському векторі розвитку. Таку думку висловив у Львові російський політолог Павло Мезерін, який разом з українськими колегами дискутував на тему «Як Росія відновлює СРСР і що повинна протиставити цьому Україна?»

Павло Мезерін політолог з Санкт-Петербурга навів приклад з власного життя. Його дружина українка. Коли виникло питання громадянства його дитини, він не вагався і написав – українець.

«Я не знаю, що буде з Україною у найближчому майбутньому, чесно не знаю, але я чітко знаю, що буде з Росією. Власне тому питанням громадянства дитини було вирішене миттєво», – наголосив Павло Мезерін.

За його словами, російська еліта сьогодні намагається відтворити велику імперію не лише зовні, але й у внутрішньополітичному аспекті. Однак робить це незграбно і карикатурно, відновлення старої радянської партійної системи не що інше як фарс. Тому усі заходи, які проводить влада за радянським зразком комічні і нікого не зворушують. Яскравий приклад цього, розповів політолог, святкування Дня Перемоги 9 травня, яке викликає сумну посмішку у розумних людей. Адже ветерани, які ще залишились, просто фізично уже не можуть брати участь у парадах чи інших заходах. Тому російська влада запрошує на святкування їхніх рідних чи молодих людей.

«Коли молоді хлопці начіпляють на себе ветеранські пілотки, металеві каски чи варять фронтову кашу зі сто грамами – це карикатурно», – каже російський політолог.

На думку російського політолога, таким чином і відбувається відродження Великої Росії. Однак « кремлівська еліта» не дбає про перспективи держави, не є далекоглядною і позбавлена ідей. Вона радше перейнята власним комфортом і добробутом. Тому Павло Мезерін прогнозує швидкий розкол Росії, коли закінчиться нафта, а з нею добробут.

Зображення Леніна і Сталіна – це загроза

Водночас український експерт Юрій Підлісний називає Росію реальною загрозою для України. Біл-борди, плакати із зображенням Леніна і Сталіна, які сьогодні розвішують в українських містах, розмови про пам’ятники цим одіозним фігурам є загрозою для українського суспільства, наголосив експерт. На його думку, в Україні проти цих символів має сформуватись народний спротив.

«Ми бачимо, що Росія використовує усі інструменти впливу на Україну. Але нам важливо протистояти цьому і тут можна згадати назву книжки колишнього Президента «Україна – не Росія» і маємо показати, що Україна цілковита інакша, зокрема у політичній системі, шукати альтернативні енергоносії, які унезалежнили б її від Росії. Важливо не дозволити цій українській владі скасувати ті нечисленні реформи, які було запроваджену в останні роки», – зазначив Юрій Підлісний.

Серед українців різне ставлення до Росії

Тим часом український політолог Володимир Подгорнов оперував в дискусії цифрами останнього соціологічного опитування, проведеного на Сході та Заході України, зокрема у Львові та Донецьку. 90 % мешканців цих міст зазначили, що вони не мають сьогодні жодного впливу на владу, а це свідчить про відсутність громадянського суспільства, дієвої опозиції та громадських організацій. І у цьому є подібність України до Росії, переконаний український експерт.

«Якщо люди не впевнені, що вони можуть змінити владу, яка її не влаштовує, то завжди буде тяжіти небезпека відновлення СРСР. Якщо ми відійдемо на європейські стандарти демократії, то які б спецоперації не проводила Росія, впливати на Україну вона не зможе, щоб відновити колишній радянський аналог».

Згідно опитування, проведеного «Громадською думкою», у Львові 15% респондентів назвали Росію джерелом загрози для України, а в Донецьку – нуль, 57% опитаних донеччан вважають Росію братньою державою, у Львові – 7%. Соціологічні дані лише підтверджують, що сьогодні серед українців немає одностайності у ставленні до Росії.
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG