Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 11:46

У Польщі знайшлися противники поховання подружжя Качинських у Вавельському замку (європейська преса)


Лондон – Серед тем, які висвітлюють сьогодні європейські видання, привертають увагу дискусії навколо поховання загиблого президента Польщі у соборі на терені Вавельського замку в Кракові, наслідків парламентських виборів в Угорщині і газових проблем Європи.

У середу понад дві тисячі осіб у Польщі протестували проти ухвали церковної влади країни щодо поховання загиблого в авіакатастрофі президентського подружжя Леха та Марії Качинських у кафедральному соборі на Вавельському замку у Кракові, де поховано більшість польських королів. Німецький консервативний щоденник Frankfurter Allgemeine Zeitung сьогодні симпатизує демонстрантам із цього приводу: «Тіло Владислава Сікорського, що був головою польського уряду у вигнанні під час Другої світової війни, було перевезено до Вавельського собору у Кракові лише 1993 року, через 50 років по його смерті... Перед Сікорським тут знайшли вічний спочинок останки фундатора державності та національного героя Юзефа Пілсудського, що помер 1935 року. Але навіть і в цьому випадку остаточному рішенню перевезти його прах до Вавеля передували дворічні дебати у Церкві щодо підхожого місця вічного спочинку для войовничого і не дуже побожного державного діяча. Тож недивно, що рішення поховати трагічно загиблого Президента Качинського у Вавелі викликало критику. Нікому б і на думку не спало покласти його серед королів та духовних провідників минулого, коли він був живий».

Багато європейських видань пишуть у ці дні про зсув управо в угорській політиці після парламентських виборів у тій країні, проте лише деякі, як словацький ліберальний щоденник Sme, відзначають, що серед депутатів новообраного законодавчого органу практично не видно реформаторів: «Там не буде нікого, хто міг би виразно і відверто сказати, що фінанси на громадські потреби слід радикально реформувати, а економіку вивільнити з бюрократичних лабетів. Нікому сказати, що наступ на уникнення сплати податків та зловживання громадськими коштами буде болючим, і що багато людей, яких досі вважали недоторканими, будуть позбавлені привілеїв... Все, що можна почути від партій, це те, що центральну владу слід посилити, і що держава має створити робочі місця... Брак реформаторів – це ще гірше, ніж успіх на виборах екстремістів, і може принести останнім ще більшу популярність у наступні чотири роки».

Міністри економіки Румунії, Грузії та Азербайджану в середу підписали декларацію намірів щодо спорудження двох терміналів для транспортування зрідженого газу з Кавказького регіону. Оглядач Лаура Чернагоскі пише із цього приводу у румунському блогу Voxpublica, що проект являє собою поважну альтернативу трубопроводам «Набукко» та «Південний потік». «Після нескінченної регіональної боротьби щодо «Набукко» та «Південного потоку» і з огляду на скромний поступ обох цих проектів, це стало першим кроком нового проекту, який легше втілити як економічно, так і геополітично... Газ, видобутий в Азербайджані, буде зріджений і перевезений із Грузії до Констанци, де його буде знову перетворено на газ. Тут відпадає потреба розміщувати устаткування в Чорному морі, чекати на схвалення від Туреччини та побоюватися рухів заколотників у Каспійському регіоні... Було зрозуміло від самого початку, що росіяни незадоволені цим планом... Вони негайно заявили про свій намір збудувати подібний термінал у Туреччині», – йдеться у статті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG