Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 21:25

Відповідь на напад: об’єднуймося на захист журналістів


Редактора газети «Коломийський вісник» Василь Дем’янів у шпиталі Івано-Франківська

Івано-Франківськ – Після резонансної справи про напад на редактора газети «Коломийський вісник» Василя Дем’яніва представники різних засобів масової інформації, насамперед Західної України, вирішили об’єднатися. Вони створюють Комітет захисту українських журналістів. До ініціативної групи ввійшли журналісти зі Львова, Чернівців, Києва, Прикарпаття.

Ініціатори створення Комітету захисту українських журналістів кажуть, що останнім часом почастішав тиск на пресу, включно з нападами на журналістів – є випадки у Києві, Львові. В цьому ряду називають і жорстоке побиття редактора коломийської газети у березні.

Тому журналісти вирішили об’єднатися, каже представник чернівецької газети «Час» Надія Вірна.

«Наразі ініціативна група розробляє статутні документи, щоб створити громадську організацію, яка буде опікуватися будь-якими порушеннями прав журналістів, які відбуваються в будь-якому куточку України. Тому що остання статистика і останні події, які відбуваються в журналістському середовищі, свідчать про те, що нашого брата душать», – каже Надія Вірна.

Справа на особливому контролі. І не лише міліції

Саме контроль над ходом кримінальної справи про напад на Василя Дем’яніва буде першою справою нової організації. Очікують публічного звіту МВС та Генпрокуратури до середини травня. Про це йдеться у прийнятому зверненні до Президента України та найвищих українських очільників.

Цього тижня правоохоронці повідомили, що відкинули версію про напад на журналіста з хуліганських чи корисливих мотивів. Зараз відпрацьовуються дві версії вчинення злочину, в тому числі і пов’язана з журналістською діяльністю.

Начальник УМВС України в Івано-Франківській області генерал-майор міліції Василь Варцаба повідомив, що особисто контролює розслідування.

«Зразу була створена слідчо-оперативна група з 8 чоловік, яка працює над цим злочином. Є серйозні напрацювання. Група створена з працівників карного апарату і працівників із Коломиї. Я їм сказав так: усі живуть там і ніхто сюди не їздить, поки не буде розкрито, доти хати не будете бачити», – сказав Василь Варцаба.

Потерпілий переконаний: напад пов’язано з роботою

Правоохоронці вилучили підшивку газети «Коломийський вісник» за минулий рік, вивчають критичні публікації. Сам Василь Дем’янів не сумнівається, що потерпів через роботу, хоча не береться конкретно називати, кого підозрює.

«Я маю якісь свої здогадки. Але навіть якщо б знав, треба мати сто відсотків переконання, щоб сказати. Я б не ризикував звинувачувати когось. А ось що це зв’язано з професійною діяльністю, в цьому я майже не сумніваюся. Тому що побутових речей, які могли б бути передумовою, в мене немає. Це стосується або написання матеріалів, або засновницьких речей, зв’язаних з газетою, або майнових речей», – переконаний Василь Дем’янів.

Він називає публікації, які могли не сподобатися міській владі – про забудову парку в центрі Коломиї, про новий ринок, про підняття плати за оренду землі. Є також суперечки навколо виселення редакції з приміщення.

Міська влада теж хоче розкриття справи

Міський голова Коломиї Юрій Овчаренко каже, що по кожній із цих версій має своє бачення. Сам же якихось версій від себе не висуває, мовляв, це справа слідчих.

«Я чув, що у нас були якісь суперечки, що ми його виселяємо. По-перше, там 330 квадратних метрів площі. Ми неодноразово з ним спілкувалися і просили віддати один із поверхів. Ну, наприклад, є у нас Фонд милосердя, Мистецька агенція, які просяться десь розміститися. А він каже: хочете мене виселити. Відносно критики, що парк розчленовують, – не встановлені межі парку, і ми над цим дискутуємо. Були громадські слухання, і він брав у них участь, як всі коломияни», – розповідає про відносини з Василем Дем’янівим і його газетою міський голова Коломиї Юрій Овчаренко.

Напад на редактора газети «Коломийський вісник» було вчинено 23 березня. Після операції три тижні він відлежав в обласній клінічній лікарні. За словами завідувача нейрохірургічного відділення Юліана Худецького, найближчими днями журналіста випишуть із лікарні, але ще три-чотири місяці він перебуватиме на лікарняному.
  • 16x9 Image

    Галина Добош

    Радіо Свобода співпрацюю з 2007 року. Власкор по Івано-Франківській області. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG