Доступність посилання

ТОП новини
16 Лютий 2019, Київ 14:22

Канадські та українські науковці презентували спільний доробок – довідник «Архівна україніка в Канаді»


Довідник "Архівна україніка в Канаді"

Київ – «Архівна україніка в Канаді» – це комплексний довідник про документи української культурної спадщини та пов’язані з історією України і українців документи іноземного походження із державних, громадських, приватних бібліотек і архівів Канади.

Це повноцінна джерельна база, яка буде доступна українським науковцям, а згодом – і канадським в англійському варіанті. Самі архівісти зазначають, що цей довідник полегшить їм життя і спростить пошук інформації.

Як зазначив посол Канади в Україні Даніель Карон, «Архівна Україніка в Канаді» – це результат трирічної ефективної спільної роботи канадських та українських науковців. За його словами, зроблена робота є успішною і дуже важливою, оскільки вона певним чином висвітлює важливий історичний період життя наших двох країн.

«Із часу початку еміграції українців до Канади, а це був кінець 19-го століття, висвітлено життєво-важливі фактори з їхнього життя, їхньої інтеграції в нове суспільство. Вони всі були задокументовані і збережені для наступних поколінь. Зараз ми можемо відстежити різноманітні періоди їхнього життя в Канаді, у багатьох частинах Канади, у багатьох сферах їхньої професійної, культурної діяльності і міжкультурного розвитку», – сказав посол Канади в Україні.

«Заради пошуків наукової правди»

У довіднику «Архівна Україніка в Канаді» зібрано відомості документів майже із 60 архівних установ: національних, провінційних, церковних і, навіть, університетських. Поки що для презентації надруковано лише 150 примірників довідника. Обсяг довідника – майже 900 сторінок. Над цим проектом працювало близько 12 осіб – вони впорядкували документи, перекладали та набирали тексти.

До підготовки видання долучився і посол України в Канаді Ігор Осташ, зауважує перший заступник Голови Державного комітету архівів України Ірина Матяш. «Завершено великий проект, який жодна людина самотужки ніколи б не змогла опанувати, – каже вона. – З одного боку, це перше подібне видання. Але заради справедливості, треба сказати, що подібне видання було на початку 90-х років. І підготовлено воно було тодішнім директором Канадського інституту українських студій паном Кравченком. Це була малесенька тонесенька книжка, яку надзвичайно цінують українські науковці. Оскільки вперше ми зрозуміли, що дві частини архівів, які зберігаються в Україні, і які зберігаються в Канаді можуть бути об’єднані заради пошуків наукової правди».

Потреба у такому виданні очевидна, кажуть архівісти. Оскільки лише повноцінна джерельна база може забезпечити об’єктивні дослідження. До багатьох важливих українських фондів і колекцій створені детальні описи, ознайомлення з якими можливе через мережу інтернет.

Актуальність створення довідника «Архівна україніка в Канаді» засвідчує не лише великий обсяг документів з історії та культури України та українців у Канаді, але й тривала робота, спрямована на реєстрацію таких зібрань, що проводилися канадськими українцями.

Від 1 червня розпочнеться серія презентацій цього довідника у Канаді. І упродовж року, кажуть архівісти, можна буде говорити про англійську версію довідника!
  • 16x9 Image

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондент та редактор сайту Радіо Свобода

     

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG