Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 18:42

У Косові закрили табір українських миротворців «Бреза» – Міноборони


У Косові закрили базовий табір українського миротворчого контингенту «Бреза», розташований у населеному пункті Брезовиця муніципалітету Штрпце на південному сході краю.

Згідно з повідомленням прес-служби Міністерства оборони, звільнена територія і споруди передали в підпорядкування Місії ООН у Косові.

«Також було здійснено повну передислокацію особового складу і техніки спеціальних підрозділів національного миротворчого контингенту, який дислокувався на «Брезі», на американську військову базу Bondsteel», – повідомляє Міноборони.

В оборонному відомстві пояснюють, що такий крок був зумовлений планами командування сил КФОР щодо скорочення своєї присутності в Косові та переходу операції миротворчих сил у нову фазу виконання завдань.

Українські військовослужбовці й надалі продовжуватимуть виконувати завдання із забезпечення миру і стабільності на території муніципалітету Штрпце, однак відтепер уже шляхом патрулювання безпосередньо з американської військової бази.

Як повідомляє Міноборони, майже 11 років базовий табір українського контингенту «Бреза» був своєрідним форпостом миротворчих сил у муніципалітеті Штрпце і в південно-західній частині Косова загалом. Українські миротворці були гарантом стабільності та спокою близько 12 тисяч жителів.

Українська складова спільного українсько-польського миротворчого батальйону «Укрполбат» багатонаціональної тактичної групи East сил КФОР у Косові нараховує 184 військовослужбовці. Зона відповідальності українських миротворців – південно-східна частина Косова, муніципалітет Штрпце. Підрозділи Збройних сил України виконують миротворчу місію в Косові з вересня 1999 року.

Recommended

XS
SM
MD
LG