Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 21:33

Кабмін пропонує посилити відповідальність за участь у рейдерських схемах


Кабінет Міністрів України пропонує на законодавчому рівні посилити кримінальну відповідальність за участь у діях, направлених на незаконне захоплення і поглинання підприємств. Про це повідомив віце-прем’єр Сергій Тігіпко з посиланням на відповідний законопроект, схвалений на сьогоднішньому засіданні уряду.

За словами Тігіпка, законопроект, зокрема, передбачає запровадження норми про позбавлення волі терміном від 2 до 10 років за підробку документів, які подаються для державної реєстрації юридичних осіб; за участь у захопленні будівель і будов підприємств і організацій; за отримання фіктивних прав на майно підприємств і установ.

«Тобто (підпадають під кримінальну відповідальність) і державні службовці, які беруть участь у схемах. Оскільки ми сьогодні чудово розуміємо, що жодне захоплення підприємства здійснити без участі державних службовців неможливо. Вони (урядовці) повинні знати, що ніхто зараз гратися не буде, якщо цей закон ухвалять», – сказав віце-прем’єр.

Як заявив урядовець, за оцінками різних міжнародних організацій, Україна сьогодні займає 109 зі 183 місць у рейтингу за рівнем захищеності прав власності. Це негативно впливає на інвестиційний імідж країни. Крім того, заявив Тігіпко, за останні роки в Україні, завдяки різним фіктивним схемам, з державної власності вивели близько 270 підприємств, і ухвалення даного закону з посиленням кримінальної відповідальності за рейдерські схеми сприятиме захисту прав інвесторів, як іноземних, так і українських.
XS
SM
MD
LG