Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 00:51

Донецький суд визнав незаконним присвоєння Шухевичу звання Героя


Донецький апеляційний адміністративний суд визнав незаконним указ Президента України від 12 жовтня 2007 року про присвоєння звання Героя України головнокомандувачу Української повстанської армії Роману Шухевичу.

Таке рішення суд ухвалив сьогодні, розглянувши скаргу жителя Донецька, професора Донецького національного медичного університету Анатолія Соловйова, позов якого відмовився розглядати у жовтні 2009 року Донецький окружний адміністративний суд.

У жовтні свою відмову суд мотивував тим, що указ про присвоєння Шухевичу звання Героя України не утискає прав громадянина Соловйова.

Останній у грудні 2009 року оскаржив рішення Донецького окружного адміністративного суду в апеляційному адміністративному суді. Апеляційний суд взяв до розгляду цю скаргу 29 березня.

Сьогодні, на першому засіданні суду, вислухавши аргументи Соловйова про те, що Шухевич був убитий у 1950 році, тобто, до проголошення Україною незалежності, тому не був громадянином України, суд задовольнив скаргу професора і скасував указ Президента.

У суді наголосили, що дане рішення набуває законної сили вже від сьогоднішнього дня.

Раніше Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправним і постановив скасувати указ Президента Віктора Ющенка про присвоєння провідникові Організації українських націоналістів Степанові Бандері звання Героя України. Суд обґрунтував своє рішення тим, що звання Героя може бути присвоєно лише громадянинові України, а Степан Бандера був убитий у 1959 році, до створення сучасної української держави.

Recommended

XS
SM
MD
LG