Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 11:25

Чому Янукович вирішив відзначити 50 днів перебування при владі? Хто виграє від торгів за дешевий газ? (Огляд преси)


Київ – В Україні з’явилася нова політична традиція – відзначати 50 днів перебування при владі. Хоча, як пише газета «День», «поки що Президент В.Янукович нічого особливо вражаючого не зробив, хіба що ще на 25 років віддав Севастополь Чорноморському флоту РФ». Більше того, поки українці не бачили жодної його законодавчої ініціативи, зате він запровадив своє ноу-хау – п’ятдесят днів. Чому все-таки Віктор Федорович вирішив відзначити ці п’ятдесят днів? Як наголошує у газеті політолог Вадим Карасьов, – Президент квапиться «забити цвяхи щодо успіху». Адже у нього немає впевненості, що наступні п’ятдесят днів будуть такими ж за рівнем комфорту й успішності.

Від «торгів» за дешевий газ виграє не національна економіка загалом, а лише власники окремих підприємств. Але можновладців це не турбує, стверджує «Газета по-українськи». Вони готові пустити з молотка усю державну власність, і навіть національну безпеку України, аби тільки врятувати свій політичний бізнес.

Подовження перебування Російського Чорноморського флоту – велика шкода для України, переконує експерт газети «Україна молода». І вона не може бути виправдана жодними поступками на ціну за газ. Це продовження політики на здачу національних інтересів, яку сповідує нова влада, – із приводом і без приводу.

Бюджет судів першої і другої інстанції у 2010 р. не перевищить 2,5 млрд. грн., чого, ймовірно, їм вистачить лише на забезпечення первинних потреб. Водночас, як наголошують «Економічєскіє ізвєстія», навколо суддівських грошей точиться серйозна тіньова війна, а саме: за поступки із соціальних гарантій лідерам судової системи пропонують політичні дивіденди. Про них докладніше – в статті «По судейському бюджету йде політичний торг».

Останнім часом внаслідок сутичок із правоохоронцями страждають представники ЗМІ. Президент Віктор Янукович вирішив зустрітися з деякими з них особисто. Для чого? – запитує газета «Нова». Аби ще раз вислухати, як їх били і принижували міліціонери? Так ця інформація вже докладно викладена в ЗМІ. Чи поплескуючи по плечу, заспокоїти хлопців? Чи ж мета зустрічі з журналістами – лише картинка в теленовинах – як Президент опікується свободою слова. Відповіді на запитання – в статті «Побиття журналістів – «під особистим контролем» влади?».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG