Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 00:58

Базування ЧФ Росії не відповідає національним інтересам України – Наливайченко


Жодної загрози ані Україні, ані Росії в акваторії Чорного моря не становить жоден іноземний флот, тому перебування російського Чорноморського флоту в Криму не відповідає національним інтересам України. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив колишній голова Служби безпеки Валентин Наливайченко.

«Фахівці чітко розуміють, що режим пропуску в акваторію Чорного моря військових човнів з боку Туреччини і міжнародного співтовариства настільки жорсткий, що навіть потенційно така загроза не може виникнути. А відтак саме питання існування військового флоту, іноземного військового флоту в наших бухтах є надзвичайно сумнівним і не тільки не відповідає нашим національним інтересам, це не відповідає інтересам безпекової політики загалом в акваторії Чорного моря, серед країн Організації Чорноморського економічного співробітництва», – сказав Наливайченко.

За його словами, вирішуючи комерційне питання про ціну на газ, українській владі варто було домагатися «паритету у важливих питаннях постачання енергоносіїв». Слід було б говорити і про доступи українців на такі ж довгострокові (як і для Чорноморського флоту) терміни оренди родовищ нафти і газу на території Росії, наголосив Наливайченко.

21 квітня у Харкові президенти України і Росії Віктор Янукович і Дмитро Медведєв підписали угоду щодо продовження перебування Чорноморського флоту на території України до 2042 року. В обмін на цю угоду Україна отримала зниження ціни на російський газ на 30 відсотків, але не більш ніж на 100 доларів за тисячу кубометрів, і тільки на термін до 2020 року.

КСУ може розглянути конституційність базування ЧФ Росії в Україні тільки за певних умов – Стрижак

Конституційний Суд України може розглянути договір про базування Чорноморського флоту Росії у Криму, лише якщо буде відповідне звернення від Президента або Кабінету Міністрів, заявив сьогодні голова Конституційного Суду України Андрій Стрижак під час зустрічі із своїм російським колегою Валерієм Зорькіним.

«Можливо, в майбутнього ми розглянемо цей договір, після його ратифікації, якщо отримаємо звернення Президента або уряду. Інші звернення, зокрема народних депутатів щодо міжнародних угод ми не маємо права розглядати», – пояснив Стрижак.

Водночас він відмовився говорити про те, як він особисто оцінює угоду, укладену у Харкові Президентами Росії та України. «Як я можу коментувати документ, який я не читав? Він іще не ратифікований!», – сказав Андрій Стрижак.

Конституційний Суд України вже отримував звернення щодо законності перебування іноземних військових баз на території України від попереднього Президента Віктора Ющенка. Проте КСУ відмовився його розглядати, посилаючись на те, що в зверненні не було вказано підстав для розгляду цього питання, які є необхідними за законом.

Львівські депутати вимагають імпічменту Януковича

Депутати Львівської обласної та міської рад ухвалили звернення до Верховної Ради з вимогою не допустити ратифікації «харківських угод» та ініціювати усунення Віктора Януковича з посади Президента. Відповідні звернення депутати ухвалили сьогодні на своїх позачергових сесіях.

Як повідомили у прес-службі Львівської міської ради, депутати наголошують на тому, що укладення угоди між Україною та Росією від 21 квітня є «прямим порушенням Конституції» і закликають народних депутатів України в будь-який спосіб не допустити її ратифікації, «бо йдеться не про чиїсь вигоди, йдеться про те – бути чи не бути Україні».

Аналогічний заклик до парламенту міститься й у зверненні Львівської обласної ради, мовиться на її сайті. На переконання обласних депутатів, Янукович, підписавши угоду про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Криму, «зрадив інтереси нашої держави, грубо порушивши статтю 17 Конституції України, в якій чітко сказано: на території України забороняється створення і функціонування будь-яких озброєних формувань, не передбачених законом, на території України не допускається розміщення іноземних військових баз».

Такий крок Президента, заявляють у Львівській облраді, свідчить про те, що нова влада позбавляє Україну незалежності, суверенності та самостійності і «стає на службу влади Кремля».

«Звертаємося до Конституційного Суду України, Генеральної прокуратури України, Верховної Ради України з вимогою ініціювати усунення Януковича з посади Президента України в порядку імпічменту за вчинення державної зради у відповідності зі статтею 111 Конституції України», – наголошується у зверненні Львівської облради.

Ющенко не бачить сенсу в імпічменті Януковича


Лідер партії «Наша Україна» Віктор Ющенко називає неперспективним проведення процедури імпічменту Президента Віктора Януковича, хоча і підтримує таку ініціативу.

«Багато політиків каже: ми будемо ініціювати імпічмент. У принципі, я підтримую це, але добре розумію, що це шлях в нікуди», – заявив колишній глава держави.

Ющенко наголосив, що в Україні не врегульована правова процедура проведення імпічменту.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG