Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 01:38

У НАТО домовилися про передачу Афганістанові відповідальності за безпеку


Міністри закордонних справ країн-членів НАТО узгодили сьогодні умови початку передачі відповідальності за безпеку в Афганістані владі цієї країни, незважаючи на деяке погіршення становища в галузі безпеки останнім часом і на брак персоналу для навчання афганських силових структур.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен на прес-конференції після зустрічі міністрів у столиці Естонії Таллінні висловив сподівання, що влада Афганістану починає «міцно стояти на ногах» і що відповідальність за дотримання безпеки почнуть передавати вже цього року.

Але, за його словами, в НАТО не квапитимуться з виведенням військ із Афганістану, і перехідний період буде поступовим процесом, який керуватиметься конкретними умовами, а не укладеним наперед графіком.

Расмуссен також додав, що для навчання афганських силових структур бракує ще 450 іноземних викладачів.

Союз НАТО здійснює в Афганістані командування багатонаціональними Міжнародними силами сприяння безпеці (ISAF), які перебувають там за мандатом Ради безпеки ООН.

Дводенне засідання в Таллінні вчора зосереджувалося на ядерній політиці НАТО після нещодавнього підписання американсько-російської угоди про скорочення стратегічних наступальних озброєнь і на протиракетній обороні.

Державний секретар США Гілларі Клінтон тоді виключила можливість швидкого виведення американської ядерної зброї з Європи.

Міністри також вирішили надати Боснії і Герцеговині Плані дій для членства в НАТО, який має на меті підготувати цю країну до вступу, але обставили його виконання низкою умов.

Recommended

XS
SM
MD
LG