Доступність посилання

ТОП новини
21 Березень 2019, Київ 01:54

У Єревані починають вшановувати жертв вірменського геноциду


Кілька тисяч людей взяли в п’ятницю участь у факельній ході в столиці Вірменії напередодні 95-ї річниці масових убивств вірмен у тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії, в часи Першої світової війни.

Попереднього дня, в четвер, Вірменія оголосила, що зупиняє процес ратифікації домовленостей із Туреччиною, які мають на меті нормалізувати відносини між цими державами, через «ігнорування» сучасною Туреччиною дня пам’яті загиблих вірмен, як сказав президент Вірменії Серж Сарґсян.

День пам’яті жертв тих подій вшановують 24 квітня. Цього дня 1915 року в Оттоманській імперії були здійснені перші арешти вірменських діячів, із яких почалася кількарічна трагедія вірменського народу.

Вірмени вважають, що свідоме винищення турками близько півтора мільйона їхніх співвітчизників становить геноцид вірменського народу. Туреччина відкидає таке визначення й заявляє, що вірмен загинуло менше і що смерть у ті часи і їх, і десятків тисяч турків була сумним наслідком громадянської війни, яка точилася в часи розпаду імперії, а не спрямованим знищенням вірменського народу.
XS
SM
MD
LG