Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 12:59

У ПАРЄ в Януковича можуть запитати про пам’ятник Сталіну в Запоріжжі


Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Мевлют Чавушоглу не виключає, що під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем 27 квітня обговорить питання встановлення пам’ятника Сталіну в Запоріжжі.

«Можливо, ми зможемо обговорити це питання з Президентом Януковичем, можливо, такі запитання піднімуть і депутати після його виступу», – сказав Чавушоглу перед початком весняної сесії ПАРЄ.

За словами президента Асамблеї, оскільки він був доповідачем з проекту доповіді щодо Голодомору в Україні, то дуже добре знає про злочини сталінського режиму. «Я дуже добре знаю, скільки людей постраждали від сталінського режиму, і не лише в 30-ті роки під час Голодомору, але й пізніше, в тому числі під час депортації цілих народів, таких, як кримські татари, турки-месхетинці», – сказав Чавушоглу.

Президент України Віктор Янукович 27 квітня відвідає Страсбург, де виступить перед депутатами ПАРЄ та проведе низку зустрічей, зокрема з президентом ПАРЄ Мевлютом Чавушоглу, генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Яґланном.

Минулого місяця запорізькі комуністи заявили про намір встановити в місті до 9 травня пам’ятник Сталіну. Уряд вирішив не перешкоджати спорудженню монумента, щоб «не загострювати зіткнення різних думок». Пізніше про намір звести пам’ятник Сталіну заявили і комуністи в Одесі.

Recommended

XS
SM
MD
LG