Доступність посилання

ТОП новини
18 Червень 2019, Київ 06:29

Президент Янукович виступить перед депутатами ПАРЄ


Президент Віктор Янукович

Брюссель – Однією з головних подій квітневої сесії парламентської Асамблеї Ради Європи є участь у ній українського Президента Віктора Януковича. Європу цікавить позиція нового керівництва держави у питаннях співробітництва у боротьбі з корупцією, реформі судочинства та інших сторонах домократизації країни. Окрім виступу перед депутатами цієї установи, у програмі страсбурзького візиту Віктора Януковича є ще й низка двосторонніх зустрічей із чільниками ПАРЄ та іншими політичними лідерами.

Новий лідер України сьогодні відвідує Парламентську асамблею Ради Європи. Він виступить перед представниками 47 країн-членів цієї установи, причому передбачається, що його виступ не пов’язаний із іншою «українською темою» нинішньої сесії. Йдеться про запланований на 28 квітня розгляд проблеми Голодомору на території колишнього СРСР у 32-33 роках.

Водночас можливо, що у частині «питань-відповідей» лідеру України доведеться висловити свою позицію щодо цієї трагічної сторінки минулого України. Так само, як і щодо обраних паном Януковичем політичних орієнтирів.

«Ми не можемо, попередньо не вислухавши, упереджено сприймати Президента Януковича, - каже голова ПАРЄ Мевлют Чавушоглу. - Саме тому, ми й запросили його виступити перед Парламентською Асамблеєю. Це дозволить йому висловити свою позицію перед парламентарями 47 європейських країн. Водночас, ми підтримуємо керівництво України у впровадженні реформ. Сподіваюся, ми матимемо краще бачення щодо ходу цього процесу. Зокрема нас цікавить антикорупційна діяльність та інші політичні сторони. Це буде гарна нагода вислухати Президента Януковича».

Поговорять і про любов до Сталіна

Крім того, Раду Європи цікавить, як нинішнє керівництво України оцінює ухвалений раніше План дій Ради Європи щодо України, розрахований на період до 2011 року. Генеральний секретар Ради Європи Аке Петерсон раніше заявляв, що цей план може зазнати змін з огляду на його сприйняття новою українською владою.

Особливе значення ця інституція надає співробітництву з Україною у процесі реформ її судової та пенітенціарної систем.

Поміж іншим, вочевидь, сьогодні торкатимуться й окремих останніх ініціатив України. Зокрема, плану спорудження пам’ятника Йосипу Сталіну у Запоріжжі.

«Парламентська Асамблея Ради Європи оприлюднила доповідь про засудження злочинів комунізму та сталінського режиму, - зауважив голова ПАРЄ Мевлют Чавушоглу. - Тож, можливо, ми говоритимемо про це і з Президентом Януковичем. Не виключено, що такого роду питання виникатимуть і під час його виступу перед Парламентською Асамблеєю».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG