Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 11:35

Україна і надалі розвиватиме співпрацю з НАТО – Міноборони


Перший заступник міністра оборони України Григорій Педченко повідомив керівникові Управління планування сил Департаменту оборонної політики та планування Міжнародного секретаріату НАТО Френку Боланду, що Україна планує розвивати співпрацю з НАТО.

«Ми будемо і надалі розвивати наші відносини з НАТО в рамках Річної національної програми, Комісії Україна-НАТО, Військового комітету Україна-НАТО та Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи», – заявив Педченко під час зустрічі 27 квітня в Києві з делегацією експертів Північноатлантичного альянсу, яку очолює Боланд, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України в середу.

Він нагадав, що Збройні Сили України (ЗСУ) беруть активну участь у чотирьох із п’яти міжнародних операцій під керівництвом НАТО і планують надалі брати участь у миротворчих операціях під егідою Альянсу.

«Ми бачимо перед собою ті стандарти, які нам необхідно досягти. І ми сподіваємося, що відносини України з НАТО перейдуть у більш практичну площину», – наголосив перший заступник міністра.

Зі свого боку, Боланд наголосив, що Альянс зацікавлений у збереженні міцних відносин з Україною, які були налагоджені починаючи з середини 1990-х років, і які формалізувалися в межах створеної комісії «Україна-НАТО». За його словами, Альянс готовий і надалі надавати Україні допомогу в питаннях реформування і розвитку національних Збройних сил.

«Ми жодним чином не намагаємося нав’язати Україні єдину натовську модель реформування. Україна сама визначає свої завдання і цілі, а НАТО лише пропонує більш ефективні шляхи у їх досягненні», – заявив Боланд.

Водночас він наголосив, що важливим залишається питання наявності в України ресурсного забезпечення, необхідного для досягнення завдань і цілей, які Київ поставив перед собою.

Recommended

XS
SM
MD
LG