Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 14:38

Україна закликає ЄС вжити заходiв для спрощення оформлення вiз


Українська сторона закликала країни – члени ЄС неухильно забезпечувати прямий доступ українцiв до консульських установ iз метою отримання вiзи, виключити випадки необґрунтованих вiдмов у видачi вiз, суттєво збiльшити вiдсоток багаторазових вiз.

Пропозицiї щодо таких додаткових заходiв з реалiзацiї угоди мiж Україною та ЄС про спрощення оформлення вiз українська делегацiя висловила пiд час засiдання спiльного комiтету експертiв з реалiзацiї вищезгаданої угоди, повiдомила прес-служба МЗС України.

Крiм того, українська сторона запропонувала провести роботу з персоналом консульств, щоб уникнути випадкiв «зухвалого та принизливого» ставлення до українських громадян, а також припинити практику необґрунтованого вимагання консульськими установами країн-членiв ЄС додаткових супровiдних документiв для оформлення вiз українцям.

Пiд час засiдання сторони домовилися продовжити дiалог з питань внесення змiн i доповнень до угоди про спрощення оформлення вiз.

Засiдання спiльного комiтету експертiв з реалiзацiї угоди мiж Україною та ЄС вiдбулося 29 квiтня в Києвi. Роботу української делегацiї очолив заступник мiнiстра закордонних справ Костянтин Єлiсєєв, з боку ЄС – керівник вiддiлу мiграцiї та вiз директорату «С» генерального директорату «Юстицiя, свобода i безпека» Європейської комiсiї Ян де Кестер. У переговорах також взяли участь представники МЗС та iнших центральних органiв виконавчої влади, експерти Єврокомiсiї, посадових осiб дипломатичних установ країн – членiв ЄС в Українi.
XS
SM
MD
LG