Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 04:13

У столиці Сомалі сталися вибухи, принаймні 25 загиблих


Щонайменше 25 людей загинули внаслідок двох вибухів у суботу в одній із мечетей у місті Могадішо, ще близько 70 поранені.

Вибухи сталися, коли люди збиралися на полуденну молитву.

За словами свідків, більшість жертв – ті, хто прийшов молитися.

Відповідальності за напад ніхто наразі на себе не взяв.

Це перший відомий вибух, влаштований у мечеті в Сомалі.

Напад стався в частині міста, яку контролює ісламістське угруповання «Аш-Шабааб», яке проголошує свої тісні зв’язки з терористичною мережею «Аль-Каїда».

Припускають, що це міг бути напад із боку іншого ісламістського угруповання «Хізб-уль-Іслам», яке контролює іншу частину Могадішу, а його ціллю – один із чільних діячів «Аш-Шабааб», який був у мечеті, але обійшовся пораненням. Ці угруповання ворогують і раніше влаштовували напади одне на одного.

У Сомалі вже майже 20 років триває громадянська війна й фактично не існує центрального уряду. Міжнародно визнаний Перехідний федеральний уряд Сомалі реально контролює десь третину столиці Могадішу, з якої його намагаються вибити ісламісти, і ще незначну територію в цілком іншій частині країни за підтримки військ країн Африканського Союзу; його владу також формально визнають деякі регіони.

Понад третину Сомалі контролює «Аш-Шабааб», понад чверть країни займає фактична автономія Пунтланд, яка дотримується нейтралітету, і ще близько чверті – це самопроголошена Республіка Сомаліленд.

Recommended

XS
SM
MD
LG