Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 02:40

Запорізька «Свобода» закликає не допустити пам'ятника Сталіну


Запорізький адміністративний суд своїм рішенням від 30 квітня 2010 року заборонив Всеукраїнському об'єднанню «Свобода» пікетувати будівлю обласного комітету Комуністичної партії України, де 5 травня планують встановити пам'ятник Йосипу Сталіну.

У зв'язку з цим «Свобода» звертається до всіх українців 5 травня виразити свою позицію про неприйнятність спорудження пам'ятника Сталіну. «Ми виходимо заявити про свою громадянську позицію, а не проводимо політичну акцію», – наголошено в повідомленні, поширеному прес-службою об'єднання.

«Ті, у кого є вишиванки, хай у них прийдуть. Виступаємо тільки з державною символікою», – зазначено в повідомленні.

«Звертаємося до всіх українців, українок і громадян України: Не будьте байдужими, пам'ятайте, чиї ви діти, доведіть свою любов до України своєю громадянською позицією, женіть окупантів, зайд і перевертнів із української землі», – закликає «Свобода».

ВО «Свобода» нагадує, що діє указ «Про заходи у зв'язку з 75-ю річницею голодомору 1932-1933 років в Україні», вироком Апеляційного суду Києва від 13 січня 2010 року Сталіна визнано винним у геноциді українського народу, а Рада Європи у квітні 2009-го прирівняла злочини сталінізму до нацизму.

У Запоріжжі 5 травня має відбутися урочисте відкриття пам'ятника Йосипу Сталіну. Як повідомив агентству «Інтерфакс-Україна» другий секретар Запорізького обкому Компартії України Олександр Зубчевський, пам'ятник буде встановлено перед нещодавно побудованою триповерховою будівлею обкому КПУ по вул. Комунарівській. Висота споруди – близько 2,5 метри, вона включає постамент і торс Сталіна.

На відкриття пам'ятника комуністи очікують до 2 тисяч осіб.

Верховна Рада 16 квітня відмовилася направити Президентові України Віктору Януковичу запит народних депутатів фракції «Наша Україна – Народна самооборона» про неприпустимість встановлення пам'ятника Йосипу Сталіну в місті Запоріжжя.

Recommended

XS
SM
MD
LG