Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 11:54

Харківські батьки: у дитячих садках бракує місць


Харків – Позбутися дефіциту дитячих садків намагаються у Харкові. Поступово у місті відновлюють роботу дошкільних закладів, закритих ще з середини 90-их років. Тоді через низьку народжуваність та економічний спад приміщення відомчих дитсадків масово продавали, або віддавали в оренду. Це призвело до того, що нині батькам доводиться заздалегідь записувати дітей у чергу, а часом – платити гроші за місце у групі.

Свою маленьку доньку Світлана записала у дитячий садок, коли дівчинці не виповнилося і року. Так робить багато харківських матусь, аби бути впевненими, що їхнім дітям знайдеться місце у групах.

«В нашому мікрорайоні дуже багато дітей, які йдуть до дитячого садка і для цього дитсадок планує, скільки він дітей буде брати. Тому ми записувались заздалегідь, щоб знати точно, що ми підемо», – пояснює жінка.

Така стурбованість батьків пояснюється не лише бумом народжуваності, що його переживає зараз Україна, а й нестачею дошкільних закладів. Приміщення багатьох відомчих дитсадків іще в дев´яностих роках віддали ЖЕКам, або приватним фірмам. Через економічний спад, зокрема Південна залізниця, тракторний завод та завод імені Малишева, не мали можливості утримувати заклади соціальної сфери, тому здебільшого їх продавали, або здавали в оренду, розповів начальник міського управління освіти Ольга Деменко. Тепер дитсадки поступово відновлюють, але лише комунальні.

«Ми за останні чотири роки відкрили шість нових дитячих садочків і 180 груп в діючих навчальних закладах, чого не було до 2006 року. До 2006 року, попри вже існуючий на той час дефіцит, садочки продовжували закривати. Останній закрили у 2004-му», – каже Ольга Деменко.

Сімсот гривень за місце в дитсадку?

Дефіцит дитсадків призвів ледь не до купівлі місць у групах. Батьки скаржаться: щоб віддати малюка до садка, треба викласти чималі гроші.

«В минулому році це було сімсот гривень, але я точно знаю, що є дитсадки, де здавали більше тисячі. Без грошей не взяли б. Навіть ті, у кого важке матеріальне становище, всі здавали гроші для того, щоб дитина відвідувала дитячий садок», – розповідає молода мама Світлана.

Начальник міського управління освіти тим часом запевняє: про таке чує вперше, інакше б давно вжила відповідних заходів.

«Я про це не чула, я це чую від вас. Мені потрібен конкретний район, конкретний навчальний заклад. Така завідуюча в такому садочку вимагала від нас це. Я завтра поїду туди зі спеціальними органами і я її або звільню, або зроблю те, що потрібно», – сказала Ольга Деменко.

Цього року до школи підуть майже 11 тисяч дітей. Відповідно така кількість місць вивільниться у дитячих садках. Тому існуючий на сьогодні запис батьків у дошкільні заклади – майже десять тисяч – Ольга Деменко називає звичайним. Утім, визна : певні райони міста потребують поліпшення ситуації. Там обіцяють цьогоріч відкрити у дитсадках додаткові майже тридцять груп.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG