Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 08:22

Комісія Палати представників Конгресу США стурбована безкарністю в Росії


Сенатор Бенджамін Кардін

Прага – Комісія з прав людини Палати представників Конгресу США провела слухання з проблем у царині дотримання прав людини в Росії. Цьому засіданню передував меморандум на адресу державного секретаря Гілларі Клінтон від сенатора Бенджаміна Кардіна, голови американської Гельсінської комісії. Сенатор запропонував назавжди відмовити у в’їзних візах 60 чільним російським чиновникам, включно з представниками Міністерства внутрішніх справ, Федеральної податкової інспекції, служби безпеки та канцелярії генерального прокурора Росії.

Усіх 60 осіб сенатор звинувачує у насильницькій смерті правника Сергія Магнітського. Цей юрист інвестиційної фірми Heritage Capital Management викрив змову групи урядовців, які намагалися привласнити 230 мільйонів доларів.

Після того, як Магнітський дав свідчення проти впливових урядовців, його заарештували вдома і тримали понад рік у в’язниці. Слідчі знущалися над ним, домагаючись, щоб Магницький відмовився від своїх свідчень.

Йому, тяжко хворому, свідомо відмовляли у медичній допомозі. Магнітський помер у тюрмі в листопаді минулого року.

В інтерв’ю Радіо Свобода автор меморандуму сенатор Бенджамін Кардін за кілька днів до слухань повідомив: «Цілком зрозуміло, що цю корупційну справу намагалися зам’яти; що це екстремальна корупційна справа, яка вимагає притягти до відповідальності причетних до неї урядовців. Сергія заарештували за те, що він пролив світло (на дії урядовців), тримали у в’язниці лише за те, що він не бажав відмовлятися від своїх принципів». Сенатор Кардін вважає, що «це велика справа, з якою Росія мусить мати справу».

Рахунки російських корумпованих чиновників – заморозити

Однією з центральних фігур нинішніх слухань Комісії з прав людини Палати представників Конгресу США став Вільям Браудер, генеральний директор інвестиційного фонду «Heritage Capital Management». Він докладно розповів про обставини, пов’язані зі смертю юриста компанії Сергія Магнітського.

Вільям Браудер закликав підтримати прохання голови Гельсінської комісії Конгресу Сполучених Штатів сенатора Кардіна.

«Це буде переконливим показником нашої нетерпимості до тортур, убивств та чиновницької корупції в Росії, – наголошує він. – Я також закликаю міністерство фінансів Сполучених Штатів заморозити активи і банківські рахунки, які ці люди можуть тримати в нашій країні».

Безкарність чиновників у Росії викликає стурбованість сенаторів

Ведучий слухання, співголова Комісії з прав людини, конгресмен Джеймз МакҐоверн, коментуючи справу Сергія Магнітського, назвав її «справді трагічною історією».

«Наша комісія робить і далі робитиме все можливе, щоб подібні факти, що стаються в Росії, були широко відомі в США. Я підтримую ініціативу сенатора Кардіна: осіб, причетних до порушень прав людини (а в даному випадку мова йде про смерть людини), як мінімум не повинні пускати до Сполучених Штатів, і вони не повинні займатися тут бізнесом. Наші дії продиктовані тим, що ми хочемо бачити Росію правовою державою. Якщо проблема, скажімо, в підвищенні професіоналізму російських правоохоронних служб, то Сполучені Штати готові надати всебічну допомогу. Але ж питання полягає в наявності для цього політичної волі у тих, хто править у Росії», – зауважує конгресмен МакҐоверн.

Серед інших учасників слухань були представники російських і міжнародних правозахисних організацій. Вони висловили стурбованість тиском російської влади на пресу і безкарністю вбивств журналістів у Росії, а також заангажованістю російської судової системи та переслідуванням незалежних адвокатів.
  • 16x9 Image

    Людмила Ваннек

    На радіо Свобода від 1993 року, в українській редакції – від 1995 року. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, працювала на сцені українських та німецьких театрів та на телебаченні. Переможець міжнародного конкурсу поп-музики в Сараєво. Редактор і ведуча програм «Світ у новинах», «Міжнародний щоденник», «Виклик», «Свобода сьогодні», «Свобода за тиждень», випусків новин. Багато працює над рекламою передач.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG