Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 03:45

Меркель вимагає суворішої бюджетної дисципліни в ЄС


Канцлер Німеччини закликала в п’ятницю запровадити суворішу бюджетну дисципліну в країнах спільної валюти євро і прискорити зусилля для регулювання фінансового сектору.

Як заявила Анґела Меркель перед надзвичайним самітом керівників країн єврозони в Брюсселі, необхідно зробити суворішими умови Пакту стабільності і зростання, який визначає межі бюджетних дефіцитів у зоні євро, що нині охоплює 16 країн.

Німеччина, яка має стати головним донором пакету фінансової допомоги Греції, хотіла б запровадити санкції проти країн, які не дотримуються бюджетної дисципліни, включно з зупиненням їхнього права голосу в ЄС і втратою деяких субсидій.

Раніше в п’ятницю обидві палати німецького парламенту схвалили надання коштів на допомогу Греції.

У четвер парламент Греції схвалив запропоновані грецьким урядом надзвичайні заходи заощадження, що було передумовою надання допомоги.

Головна мета саміту – укласти домовленість про багатомільярдну допомогу країн єврозони разом із Міжнародним валютним фондом Греції, яка потерпає від боргової і бюджетної кризи. Ця допомога має також зупинити поширення такої кризи й на інші країни єврозони зі слабшими економіками.

Країни єврозони, в першу чергу Німеччина, а також Італія і Франція, мають надати до цього пакету допомоги 80 мільярдів євро, а МВФ – іще 30 мільярдів, що їх Греція має отримати протягом кількох років як позики.
XS
SM
MD
LG