Доступність посилання

ТОП новини
18 Січень 2019, Київ 04:58

У Луганську відкрили «пам’ятник жертвам ОУН-УПА»


У Луганську в суботу відкрили пам’ятний знак із гранітною плитою, на якій написано: «Жителям Луганщини, загиблим від рук карателів-націоналістів із ОУН-УПА. 1943–1956», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

На плиті написано вісімнадцять прізвищ уродженців Луганщини. Всі вони загинули на Західній Україні.

Знак встановили в центрі міста. Це чотириметрова композиція зі скульптур воїна, закатованої матері і її маленької дитини.

Відкриваючи «пам’ятник», народний депутат від Партії регіонів Олександр Єфремов сказав, що має у своєму розпорядженні ще 250 прізвищ луганців, які загинули від рук націоналістів, але документально він не може цього підтвердити.

«Ми обов’язково знайдемо всі матеріли і нанесемо на плиту ці прізвища», – заявив він.

У заході також узяв учать депутат Державної думи Росії Костянтин Затулін, відомий своїми антиукраїнськими заявами.

На його думку, цей пам’ятник «послуговує правильній справі, розставляє акценти – що є добро, а що є зло».

«Не може бути в історії на одній дошці ветерани Великої вітчизняної війни і ті, хто з ними боровся. Вирок Нюрнберзького трибуналу однозначно засудив фашизм і, значить, засудив фашистських поплічників», – сказав Затулін, вочевидь маючи на увазі під «поплічниками» ОУН та УПА.

Тим часом голова місцевого осередку товариства «Просвіта» Володимир Семистяга в інтерв’ю Радіо Свобода заявив, що встановлення такого «пам’ятника» тільки роз’єднає країну. Такі заходи, на його думку, – блюзнірство і політиканство.

«Те, що відбувалося в Західній Україні, якщо говорити про тих дітей, які там загинули, – називається совєтизація. Підніміть архіви і підрахуйте, скільки туди було відправлено партійних, комсомольських працівників і що вони там робили. Візьміть загони НКВД, і що вони там витворяли. Там замордували півмільйона людей. Чому сьогодні жоден політик про це не сказав?» – звернув увагу Володимир Семистяга.

Recommended

XS
SM
MD
LG