Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 19:23

Саркозі й Берлусконі скасували візити до Москви


Президент Франції і прем’єр-міністр Італії оголосили в суботу, що скасовують свої плановані раніше візити до столиці Росії в неділю на святкування річниці перемоги над нацизмом у її російській версії, 9 травня.

Ніколя Саркозі і Сільвіо Берлусконі не зможуть прибути через фінансову кризу в Європі.

Зокрема, посольство Франції заявило, що, враховуючи фінансову кризу в усій єврозоні, Саркозі муситиме залишатися в неділю у Франції для дискусій.

У неділю міністри фінансів країн єврозони мають зустрітися, щоб конкретно обговорити створення такого багатомільярдного фонду.

Керівники 16 країн, які користуються євро, на своєму саміті в Брюсселі, що завершився в ніч на суботу, також погодилися запровадити тим часом не визначені обмеження на діяльність фінансових спекулянтів, яких вони звинувачують у «нападах» на євро.

Саркозі заявив після закінчення саміту, що, коли фінансові ринки відкриються в понеділок, ЄС уже матиме механізм захисту євро.

Учасники кризового саміту також схвалили домовленість Євросоюзу і Міжнародного валютного фонду надати Греції для боротьби з кризою позики загалом на 110 мільярдів євро протягом трьох років.

Цього тижня євро впав щодо долара США до рівня 1,25 долара за євро. Боргова і бюджетна криза в Греції підірвала довіру фінансових ринків до здатності деяких економічно слабших країн ЄС повертати борги, а відтак і довіру до самої спільної європейської валюти.

Recommended

XS
SM
MD
LG