Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2019, Київ 10:26

Опозиційні сили створили Комітет захисту України


Карикатура на українсько-російські відносини

Представники парламентських і позапарламентських політичних сил сьогодні підписали установчий акт про створення Комітету захисту України для координації спільних дій у відстоюванні національних інтересів країни. Церемонія підписання відбулася в будинку Спілки письменників України.

Під цим документом поставили свої підписи керівники та представники семи парламентських партій: Народного руху України, партії «Батьківщина», Європейської партії України, Української соціал-демократичної партії, Партії захисників Вітчизни, партії «Реформи і порядок», «Народної самооборони». З позапарламентських партій ініціативу підтримали ВО «Свобода», Українська партія.

На засіданні оргкомітету також були присутні представники низки партій і громадських організацій, які підтримали створення комітету, але поки що не підписали документ про його створення. Серед них, зокрема, Українська народна партія, «Наша Україна», Українська республіканська партія «Собор», партія «Українська платформа», «Громадянська позиція», Конгрес українських націоналістів, а також Партія вільних селян.

У самому установчому акті про створення Комітету захисту України зазначається, що «організаційною основою Комітету є його всеукраїнський характер, участь громадян, рівність представництва політичних партій та громадських організацій, координації їхніх дій і в центрі, і на місцях».

Метою діяльності створеної організації називають «захист суверенітету й територіальної цілісності країни, припинення антиукраїнської гуманітарної політики, відсіч будь-яким спробам установлення іноземного контролю над стратегічними підприємствами й галузями промисловості, збереження євроатлантичного курсу України».

Також підписанти одноголосно затвердили координатором організації українського письменника Дмитра Павличка.

На завтра опозиція скликає акцію протесту під стінами Верховної Ради.

Представники чинної влади критикували створення опозицією комітету порятунку і назвали таку ініціативу «безглуздою».

Тимошенко передбачає акції протесту й 17 травня

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко ініціює масові акції протесту 17 травня, якщо Прем’єр-міністр Микола Азаров не виступить у Верховній Раді зі звітом про договори з Росією, які готуються до підписання в день візиту до України президента Росії Дмитра Медведєва.

На засіданні організаційного комітету для створення Народного комітету захисту України вона наголосила, що, за наявною у неї інформацією, проекти угод, які планується підписати 17 травня, стосуються створення спільних українсько-російських енергетичних підприємств і призведуть до фактичного поглинання Росією українського «Енергоатому» і підприємств гідроенергетики.

Тимошенко закликала громадян прийти під Верховну Раду 11 травня й домогтися звіту Азарова щодо відповідних проектів договорів.

«Якщо звіту не буде, або з нього буде очевидно, що ми будемо втрачати велику кількість наших можливостей, то я напряму звертаюся до Комітету захисту… На 17 травня потрібно готувати потужні збори всіх патріотів, і в цей день, коли готується чергова здача України, потрібно показати, що Україна є», – сказала вона.

Лідер БЮТ наголосила, що на вулиці мають вийти не кілька тисяч людей, а сотні тисяч громадян. Вона додала, що акції протесту матимуть мирний характер. «Жодної агресії від нас ніколи не було й не буде. Йдеться не про агресію, а про висловлення наполегливої позиції», – сказала Тимошенко.

За її словами, БЮТ не буде залучати громадян до акцій протесту за гроші, а тільки забезпечить усіх охочих узяти в них участь транспортом для того, щоб дістатися Києва.

Фракція Блоку Юлії Тимошенко у Верховній Раді вимагає заслухати на засіданні парламенту в вівторок, 11 травня, звіту Прем’єр-міністра Миколи Азарова щодо переговорів між Україною й Росією про підготовку міждержавних угод, підписання яких заплановано на 17 травня. У той день до України з візитом прибуде президент Росії Дмитро Медведєв.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG