Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 14:34

У Сербії виявили масове поховання албанців


(архівна фотографія) Косовські албанці оплакують своїх рідних, убитих сербськими силами безпеки в селі Меє, Косово, 27 квітня 2007 року

Белград – У Сербії виявили масове поховання з тілами приблизно 250 косовських албанців. Могилу знайшли на півдні країни, неподалік містечка Рашка. У ній, згідно з повідомленнями, поховані особи, яких сербські сили вбили під час конфлікту 1998-99 років у Косові.

Йдеться про шосте масове поховання, яке виявили після повалення режиму Слободана Милошевича 2000 року. Косовський конфлікт між сербськими силами безпеки та албанськими повстанцями завершився після кампанії НАТО в 1999 році, внаслідок якої сербські сили відступили з провінції.

Бруно Векарич, речник спеціальної прокуратури у справах воєнних злочинів, повідомив: «Завдяки співробітництву з «Еулекс», тобто європейською адміністрацією в Косові, згідно з нашою інформацією, маємо поховання на околиці Рашки, приблизно 250 тіл. Йдеться про тіла албанців. Нещодавно, два роки тому, вже шукали це поховання, був свідок, який стверджував, що воно розташоване десь там... Однак його тоді не знайшли. Наразі думаємо, що це саме та місцевість, і зробимо все для технічної реалізації, щоб тіла, згідно з регулярною процедурою, передати їхнім родинам».

Ліквідованих перепоховали з наказу Милошевича

Спершу всі були поховані в Косові, згодом їх перепоховали в Сербії. Тодішній режим припускав, що в Косові скоріше чи пізніше віднайдуть усі могили, а на території Сербії ніхто не шукатиме поховань ліквідованих.

Представники уряду запевняють, що вони будуть проводити слідства доти, доки не будуть з'ясовані всі злочини. Цього вони вимагають і від інших країн регіону.

В Косові пропали безвісти понад дві тисячі осіб, у тому числі 500 сербів. Від міжнародної адміністрації та поліції в Косові Белград вимагає інформації про їхню долю та місця поховання.

Ще в час, коли виявили першу масову могилу, а це було 2001 року, сербські урядовці стверджували, що наказ для перепоховання могла дати лише одна людина – Слободан Милошевич. Безпосередніми виконавцями операції були поліцейські, яким суворо наказали нікому про це не розповідати. А всі документи були знищені. Над похованням, яке тепер виявили, 10 років тому був побудований офіс та місце для паркування автомобілів.

Рам Манай, заступник голови косовського уряду, висловив задоволення й очікування, що Сербія допоможе з'ясувати долю всіх косовців, які зникли під час бойових дій. Влада в Приштині нещодавно повідомила, що в Сербії є ще три такі поховання.
  • 16x9 Image

    Михайло Рамач

    За освітою історик. Журналіст, поет, перекладач та сценарист. Автор семи поетичних книжок, пʼяти книг есе про колишню Югославію й нинішню Сербію. Був головним редактором трьох сербських щоденних газет. Співробітник Радіо Свобода з 1998 року. В сербських ЗМІ від початку 1990-х років друкує матеріали про Україну.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG