Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 22:25

Ідеологія нової влади, джерело її енергії і методи наповнення бюджету (огляд преси)


Київ – Приїзд Віктора Януковича на військовий парад у німецькому авті «Мерседес» є найкращою підказкою щодо того, куди мала б рухатися Україна й чиї цінності переймати, наголошує «Газета по-українськи». На ділі ж країна знову залишається за межею, що відокремлює цивілізований, вільний і багатий світ від світу авторитаризму та злиднів. Так само, як і 1945-го. Але цього разу добровільно, не перебуваючи в складі імперії. З погляду історії це зрозуміти неможливо, зазначає видання, бо досвід переконує, що інтеграція з Росією ані добробуту, ані свободи людям не принесе.

Єдиною ідеологією нового режиму, крім нестримної жадоби наживи, є безоглядне прислужницьке служіння Кремлеві, стверджує в газеті «День» письменник і дипломат Юрій Щербак. Влада працює примітивно, без щонайменшої гнучкості і бажання знайти компроміс. Жадоба реваншу – ось джерело її руйнівної енергії. Автор статті прогнозує масові акції непокори, з якими влада боротиметься «з рішучістю штрафбату» і піде на повне згортання демократії, на придушення громадянських прав і свобод. Путінізація України – їхній шлях, боротьба з українським націоналізмом і західними впливами – їхній метод. Примітивно? Вбого? Але іншого в них немає, переконаний дипломат.

Українські підприємства почали осягати всю «принадність» нових підходів роботи команди Миколи Азарова. Як згадує «Ділова столиця», прем’єр особливо не церемонився з бізнесом і в кращі для скарбниці часи. Не змінив він своїх переконань і зараз, коли бюджет балансує на межі фінансового колапсу. За вказівкою уряду податківці та митники йдуть на будь-які хитрощі, щоб змусити підприємства платити більше. А будь-який опір загрожує застосуванням сили: від насильницького вилучення документів до заведення кримінальних справ проти керівництва компаній. Такі методи наповнення засіків Батьківщини дуже скоро можуть остаточно добити бізнес, і без того виснажений кризою, наголошує видання.

Команда Василя Онопенка з останніх сил протистоїть регіоналам. Як стверджують «Економіческіє ізвестія», в Раді суддів України обурені тим, як Партія регіонів під виглядом судової реформи прагне знищити Верховний суд разом із суддівським самоуправлінням, а також зробити карального монстра з Вищої ради юстиції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG