Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 17:36

У Вашингтоні відбулися переговори президентів США й Афганістану


У середу в американській столиці відбулися переговори президентів США й Афганістану Барака Обами і Хаміда Карзая.

Виступаючи на прес-конференції після зустрічі, Обама назвав партнерство США й Афганістану широким і таким, що поглиблюється.

Обама особливо підкреслив, що головною метою двох країн залишається поразка терористів «Аль-Каїди» та їхніх союзників.

Сьогодні, сказав Обама, ми підтверджуємо нашу загальну мету – розбити і знищити «Аль-Каїду» та її союзників – екстремістів в Афганістані і Пакистані, щоб у майбутньому ніхто з них не міг загрожувати Америці та її союзникам. Ми спостерігаємо прогрес у реалізації нашої стратегії й досягненні її цілей, вважає глава Білого дому.

За словами Обами, «ми підтримуємо партнерські взаємини з афганськими силами і союзниками по коаліції. І ми наблизились до перелому в ході боротьби з повстанцями... Ми вибили талібів із укріпленого пункту – міста Марджа, ми працюємо над тим, щоб дати афганцям можливість відновити контроль над усіма своїми містами і селами».

Обами пообіцяв, що США будуть робити усе можливе, аби уникати жертв серед цивільного населення в Афганістані.

Американський президент також відзначив прогрес у боротьбі з корупцією в Афганістані, однак сказав, що належить ще зробити «набагато більше». Карзай пообіцяв витрачати фінансові ресурси США з «особливою обережністю».

Президент США запевнив, що недавні тертя між Вашингтоном і Кабулом носили тимчасовий характер, а частково «були перебільшеними».

Recommended

XS
SM
MD
LG