Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 17:33

НАТО у своїй новій концепції планує зберегти «відкриті двері» для України


Критерії членства в НАТО в рекомендаціях до нової стратегічної концепції залишаються такими, як і раніше. Політика організації стосовно України також залишається незмінною – Київ може бути членом НАТО, якщо захоче і якщо досягне критеріїв альянсу.

Такі положення озвучили сьогодні у Брюсселі після засідання Північноатлантичної ради, на якій відбулася презентація доповіді групи експертів під керівництвом колишнього державного секретаря США Мадлен Олбрайт.

«Стосовно України політика НАТО залишається незмінною – в 2008 році ми вирішили, що Україна, як і Грузія, будуть членами НАТО, якщо вони цього захочуть і якщо вони досягнуть необхідних критеріїв. Також ми залишаємося незмінними в тому, що кожна країна індивідуально – і це також стосується України – вирішує свій шлях. І я відзначив той факт, що українське керівництво наголосило, що воно продовжуватиме співпрацю з НАТО в рамках комісії Україна-НАТО», – сказав генсекретар альянсу Андерс Фоґ Расмуссен.

Мадлен Олбрайт наголосила, що НАТО є «добровільною організацією, а критерії, які були використані для попереднього членства, залишаються такими ж».

Групу експертів створили в серпні минулого року для аналізу та розробки рекомендацій для нової стратегічної концепції НАТО. Сам документ має бути схвалений лідерами країн НАТО на саміті в Лісабоні в листопаді.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG