Доступність посилання

ТОП новини
21 Січень 2019, Київ 12:24

Парламенту пропонують відновити кримінальну відповідальність за наклеп


Позафракційний народний депутат Василь Кисельов пропонує повернути статтю «наклеп» до Кримiнального кодексу України та внести вiдповiднi змiни у зв’язку з цим до Кримiнально-процесуального кодексу.

Вiдповiдний проект закону Кисельов зареєстрував у Верховнiй Радi в понедiлок.

У пояснювальнiй записцi вiн аргументує свою iнiцiативу тим, що пiсля вилучення з КК України статей 125 «наклеп» i 126 «образа» (навмисне приниження честi та гiдностi особи), якi передбачали кримiнальну вiдповiдальнiсть за поширення завiдомо неправдивих вiдомостей, що ганьблять особу або державнi органи, в Українi рiзко збiльшилися кiлькiсть випадкiв, коли громадяни, зокрема посадовi особи (народнi депутати України), з трибуни Верховної Ради та через ЗМI поширюють завiдомо неправдивi вiдомостi.

Водночас заступник голови Верховної Ради, бютівець Микола Томенко виступає проти запровадження кримінальної відповідальності за наклеп. «У законодавстві жодної демократичної країни немає такої норми», – цитує слова Томенка його прес-служба.

За словами віце-спікера, запровадження такої норми дасть змогу владі використати її для переслідування журналістів й опозиції. Томенко висловив впевненість в тому, що парламент не підтримає відповідний законопроект.

Кримінальна відповідальність за наклеп була скасована в 2001 році.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG