Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 12:39

Урядове фіґлярство: у Табачника з’явився конкурент


Дмитро Шурхало
Оригіналом, чиї висловлювання збурювали громадську думку, в уряді Миколи Азарова донедавна був лише міністр освіти та науки Дмитро Табачник. Проте «нестандартністю мислення» конкуренцію йому все впевненіше складає міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

Попервах головний міліціонер, піклуючись про порядок і спокій, потішив ідеєю в дусі чеховського персонажа – унтера Пришибеєва – запропонував, щоб опозиція проводила акції протесту десь на околицях столиці.

Тепер в інтерв’ю тижневику «Лівий берег» він зазначив, що Віктора Януковича, який у молодості двічі побував у місцях позбавлення волі, можна вважати жертвою політичних репресій. У відповідь на здивування журналіста таким формулюванням, міністр і собі запитав:

- Гаразд, а Чорновіл, який сидів у тюрмі, тоді хто був?

- Політрепресований.

- Не було тоді політрепресованих, він за кримінальною статтею сидів.

Це або відверте невігластво, або відвертий глум. Адже відомо, що В’ячеслав Чорновіл вперше був засуджений за «поширення наклепницьких вигадок, які паплюжать радянський державний і суспільний лад», вдруге – за «антирядянську агітацію і пропаганду». І лише втретє проти нього сфабрикували справу за кримінальною статтею (детальніше про це можна довідатися тут).

Раніше пан Могильов став відомий завдяки тому, що виправдовував депортацію кримських татар. На це звернули увагу навіть у Парламентській асамблеї ради Європи. Можливо, саме через такий резонанс тепер головний міліціонер Могильов інформацію про такі свої висловлювання називає домислами.

Чинні президент і прем’єр обіцяли, що Кабінет міністрів буде сформований за принципом професіоналізму. Оцінювати рівень професіоналізму чинних урядовців наразі рано. Проте вже можна сказати про те, що рівень фіґлярства в Кабміні іноді аж зашкалює.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG