Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 04:39

Є всі можливості стати позаблоковою державою – Янукович


Президент України Віктор Янукович заявляє, що на сьогодні створено всі передумови для набуття державою позаблокового статусу.

Про це Янукович заявив на третьому засіданні Українсько-Російської міждержавної комісії під головуванням Президентів двох держав.

«Цього року Україна буде урочисто відзначати 20-ту річницю від ухвалення Декларації про державний суверенітет, в якій вперше була проголошена наша мета стати позаблоковою державою», – сказав Янукович.

У зв’язку з цим він висловив впевненість, що «сьогодні Україна, нарешті, має усі можливості, щоб у конкретній зовнішньополітичній площині реалізувати цю мету».

Президент України підкреслив, що в цьому питанні вкрай важливою є взаємодія з Росією на міжнародній арені, зокрема у Європі, та в регіональному вимірі.

«Ми покликані разом зробити все, щоб остаточно ліквідувати небезпечні роздільні смуги у нашому регіоні, що утворилися за останні десятиліття. Ми повинні разом зробити європейський континент зоною миру і процвітання для усіх країн – великих і малих, які входять і не входять у воєнні союзи», – заявив Янукович.

Президент України також вкотре підкреслив, що підтримує ініціативу Російської Федерації про необхідність створення нової системи безпеки в Європі.

«Важливо відзначити, що нові форми взаємодії у питанні безпеки можуть стати прикладом і для інших країн. Упевнений, що нові підходи забезпечення колективної безпеки повинні будуватися на поєднанні інтересів країн-учасників оборонних блоків, позаблокових країн, а також країн з нейтральним статусом», – заявив Президент України.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG