Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 14:31

Ціною демаркації по суші буде делімітація морського кордону не на користь України – експерт


Візит президента Росії Дмитра Медведєва до України підтвердив, що країни змінили «інтенсивність та якість своїх відносин, але баланс цього процесу не на користь України». Таку оцінку висловив в ефірі Радіо Свобода заступник директора Центру Разумкова, екс-заступник міністра закордонних справ Валерій Чалий.

«Українська влада справді перебуває в досить вразливій ситуації, але це не означає, що потрібно закривати дірки за рахунок національних інтересів України», – сказав Чалий.

За його словами, прикладом такого способу вирішення проблеми є підписання міждержавної угоди про демаркацію кордону.

Росія була готова демаркувати кодон із новим керівництвом України без жодних додаткових умов, але поступливість української сторони призвела до того, що в останній момент умовою демаркації сухопутних кордонів стала делімітація морського кордону.

«Україна відійшла від своїх переговорних позицій, яких трималася багато років. Мова йшла про те, що демаркація – це окреме питання, умови російські щодо переговорної позиції з делімітації по воді – це інше питання. Зараз Росія пішла на підписання угоди про демаркацію при умові компромісу з боку України. На скільки великим буде цей компроміс, ми ще не знаємо. Є два варіанти. Жорсткий – коли кордон буде проведений фактично по Керч-Єнікальському суднохідному каналу. І другий варіант – коли кордон залишиться за адміністративним розподілом часів Радянського Союзу, (позиція, яку відстоювала Україна), але при цьому буде спільне управління Керч-Єнікальським каналом, а відповідно і спільний контроль за проходженням суден», – заявив експерт.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG