Доступність посилання

ТОП новини

Візит Медведєва економічно несприятливий для Януковича (огляд преси)


Київ – Підсумки візиту Дмитра Медведєва в Україну несприятливі для Віктора Януковича в економічній сфері, пише газета «День». Президент Росії дав чітко зрозуміти, що, поступившись частково в ціні на газ, Росія не даватиме Україні можливості бути бодай міноритарним гравцем у газовому питанні. Тому намагання Юрія Бойка і низки українських бізнесменів отримати певні преференції щодо самостійного транспортування видобутого у Середній Азії газу на територію України закінчилися для них фіаско. Видання наголошує, що команда Віктора Януковича сподівалася, що достатньо негативний ефект в угодах щодо Чорноморського флоту вдасться компенсувати певними економічними преференціями, але цього не сталося. Про інші поразки Януковича – у статті «Росія поступатися не хоче й не буде. А Київ?».

Протверезіння української влади у відносинах із Росією настане рано чи пізно, переконаний експерт «Газети по-українськи». Він вважає, що сподівання команди Януковича щодо паритетного розподілу пакетів акцій об’єднаних економічних комплексів – ілюзії. Адже Росія за своєю економічною і військовою потугами та обсягом ринку виступає в іншій ваговій категорії. Відтак можливе лише поглинання Росією українських підприємств. Поки що ж Київ перебуває у стані реагування на московські ініціативи. А за таких обставин важко утримати баланс інтересів, зазначає експерт.

Реноме Ріната Ахметова та Дмитра Фірташа як улюбленців нової влади отримує все нові і нові підтвердження. Як стверджує тижневик «Влада грошей», обидва бізнесмени з ініціативи нової влади вже готові укласти мирові угоди з питань, які раніше були наріжним каменем у стосунках із урядом Юлії Тимошенко. Докладніше про них розповідається у публікації «Улюбленці та ізгої».

Триста років тому на території османської фортеці Бендери (Тягиня) у Молдові козаками та старшиною були укладені «Пакти та Конституції законів вольностей Війська Запорозького…». У цьому історичному документі 16 статей, зокрема: про незалежність України від Польщі й Москви, про кордони цієї країни і про козацький парламент у вигляді розширеної старшинської ради. Цей документ, розроблений в умовах еміграції, став у ту добу Основним Законом Козацької України. Про нього докладніше розповідає газета «Голос України» у статті «Український слід європейської демократії».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG