Доступність посилання

ТОП новини

Сатирою – по політиках


Відкриття конкурсу «Сатиричні стусани»
Відкриття конкурсу «Сатиричні стусани»

Анастасія Москвичова <br / Київ – Політичні гострослови України готуються надавати політикам «сатиричних стусанів». Презентація однойменного конкурсу відбулась одночасно у дев’яти містах: Києві, Харкові, Луганську, Донецьку, Одесі, Кіровограді, Чернівцях, Львові та Острозі. Першою «мішенню» обрали міністра освіти Дмитра Табачника.

Проект всеукраїнського фестивалю політичної сатири був готовий ще п’ять років тому, однак на той час належної підтримки ідея не отримала. Тому втілити її в життя вдалося тільки цьогоріч. Як зазначив керівник проекту Сергій Пантюк, український народ відрізняється двома речами: неймовірною талановитістю і неймовірною лінню.
Сергій Пантюк та брати Капранови


«Є така приповідка, що їжак – пташка горда, не даси копняка – не полетить. Тому й потрібні такі акції, мовляв, люди, робіть щось: не хочете виходити на майдани, бо не бачите – задля кого, то підключайте свої душі, свої мізки, пишіть анекдоти, пишіть байки, малюйте карикатури», – пояснив Сергій Пантюк.

Конкурс розрахований на людей, яким небайдуже до політичних перипетій у державі, але які звикли писати «у стіл». Настав час їм виходити із «підпілля», стверджують організатори. Політична сатира в Україні існує, однак треба зробити так, щоб вона була не лише «для своїх», а доступна широкому загалу.

Ідея боротися із окупаційним режимом за допомогою сатири – не нова, зауважують члени журі брати Капранови. Але усвідомлення того, що вона сьогодні знову актуальна – це насправді головний посил цього конкурсу.

«Сьогодні, на превеликий жаль, влада в Україні – знову окупаційна, і оскільки ми не можемо поки що чинити якогось іншого опору, то ми починаємо, за старими рецептами, сміятися із влади, сміятися із себе таких, що ми таку владу пропустили, дали їм важелі», – майже в один голос говорять брати Капранови.
Активіст «антитабачного» руху за роботою


Доки народ сміється – він непереможний

На презентації конкурсу «Сатиричні стусани» в Києві перші учасники читали вірші та малювали карикатури, об’єктом яких став і, власне, очільник Міносвіти, і «в’язень сумління» – вінок, який нещодавно «напав» на українського Президента. «Терориста» достовірно змалював український поет і художник Артем Полежака.

«Не всі українці підтримують те, що відбувається в державі, не всі згодні з політикою влади. І це треба демонструвати, але демонструвати у мирний спосіб. Бо тільки досягши зрушень у свідомості людей, можна досягти якихось практичних результатів», – говорить поет Олег Коцарев, також присутній на презентації. Цього разу він вирішив спробувати себе в новій ролі – за прикладом колеги долучився до конкурсу карикатур.
Полежака малює вінок, що «напав» на Януковича


«Сатиричні стусани» будуть проходити в декілька етапів, кожен з яких триватиме приблизно місяць. Щоразу для «гострословів» обиратимуть нову «жертву».

Організатори очікують настання в Україні епідемії політичного гумору. Але тоді нас зобов’яжуть носити маски, щоб не було видно, сміємося ми з цих жартів чи ні, застерігають вони. Але цього боятися не варто, адже доки народ сміється, він непереможний.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG