Доступність посилання

ТОП новини

Спрощена система оподаткування залишається


Київ – Сплатив податки – спи спокійно! Три мільйони платників єдиного податку в Україні можуть спати і прокидатися спокійно. Спрощена система оподаткування не буде скасована. Про це заявив віце-прем’єр-міністр з питань економіки Сергій Тігіпко.

Проект податкового кодексу буде внесено у Верховну Раду до кінця липня і він має бути ухвалений на цій сесії, принаймні в першому читання, – прогнозує Сергій Тігіпко. Віце-прем’єр-міністр з питань економіки також запевняє, що уряд залишить спрощену систему оподаткування.

Сергій Тігіпко визнає, що є проблеми. Це оптимізація податків і соціальні платежі. За його словами, не всі соціальні платежі сплачуються зі спрощеної системи. Віце-прем’єр-міністр з питань економіки зазначив, що в уряді створена спеціальна комісія, яка займається розробкою податкового кодексу.

Зменшення податку збільшує надходження до бюджету

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Ксенія Ляпінга вважає, що зменшення розміру податку може призвести до збільшення надходжень до бюджету, але це сьогодні не спрацьовує. Нині місцеві ради встановлюють розмір єдиного податку, і роблять це по максимуму. На думку Ксенії Ляпіної, ради вважають, що чим більший податок, тим більше коштів.

На сьогодні діяльність суб’єктів підприємницької діяльності, які сплачують єдиний податок, регулюється указом президента «Про спрощену систему оподаткування, обліку й звітності суб’єктів малого підприємництва». Нещодавно призначений голова Державного комітету з питань регуляторної політики й підприємництва Михайло Бродський виступає за жорсткість доступу до цієї системи оподаткування.

Загалом прем’єр-міністр України Микола Азаров прогнозує набуття чинності податковим кодексом з 1 січня наступного року. А голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає ухвалення цього документа пріоритетним завданням роботи парламенту.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG