Доступність посилання

ТОП новини

Вашингтон підтримав Південну Корею після морського інциденту


Частини торпеди, якою, ймовірно, потопили південнокорейський корабель у Жовтому морі, Сеул, 20 травня 2010 року

Прага – Вашингтон оголосив про свою безумовну підтримку Південної Кореї. Це сталося після того, як надійшли повідомлення про те, що Північна Корея затопила один із південнокорейських військових кораблів. Південна Корея вжила різких санкцій проти Пхеньяна і вимагає офіційних вибачень за потоплення корабля, на борту якого перебувала команда з 46 моряків. Всі вони загинули.

На Корейському півострові зростає напруга. Південна і Північна Корея опинилися на порозі конфлікту після того, як з’явилися повідомлення, що південнокорейський корабель, який затонув у березні, був підірваний північнокорейською торпедою.

Сполучені Штати, які мають 28 тисяч військових на території Південної Кореї, заявив про підтримку Сеула. У заяві президента Барака Обами йшлося про те, що він наказав своїм військовим командувачам координувати дії з корейськими колегами, щоб «відвернути подальшу агресію».

Перебуваючи в Пекіні, державний секретар Гілларі Клінтон закликала Китай, який є єдиним близьким союзником Північної Кореї, до тіснішої співпраці з Вашингтоном.

«Північна Корея є предметом сильного занепокоєння. Минулого року ми спільно працювали над сильною резолюцією Ради Безпеки ООН після ядерного випробування Північної Кореї. Сьогодні перед нами постав новий серйозний виклик, який спровокувало потоплення південнокорейського корабля. Ми знову маємо працювати разом, для того, щоб дати відповідь на цей виклик та просунути спільні інтереси, якими є мир та стабільність на Корейському півострові», – заявила Клінтон.

США чекають на реакцію Китаю

Південнокорейський корабель, затоплений у Жовтому морі
Китай досі не висловлював бажання підтримувати заходи, спрямовані проти свого союзника, включно з тими, що мали припинити ядерну програму Пхеньяна. Північна Корея стверджує, що має право розвивати свій оборонний ядерний потенціал.

В результаті морського інциденту Південна Корея припинила торгівлю з Пхеньяном. А міністр оборони Південної Кореї оголосив про проведення спільних із американцями морських маневрів для посилення оборони від підводних човнів.

Ці заходи були ухвалені після того, як експерти зі США, Великої Британії, Австралії та Швеції дійшли висновку, що південнокорейський корабель підбила північнокорейська торпеда.

Північна Корея називає висновки міжнародної комісії підробкою.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG