Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 04:46

Чужа українська – не чужа


Виступає група «Друзі» з Нігерії

Івано-Франківськ – Два представники Івано-Франківського національного медичного університету, студенти-іноземці підготовчого відділення, стали переможцями і призерами всеукраїнської олімпіади з української мови як іноземної. З них студент із Іраку здобув перемогу у всіх трьох конкурсних вправах, а студенти-другокурсники з Нігерії створили музичний колектив, в репертуарі якого чимало українських пісень.

Студент із Йорданії Аммар Абузахер став призером всеукраїнської олімпіади з української мови як іноземної

На олімпіаді в Тернополі Аммар Абузахер із Йорданії став призером за письмову роботу, а Ясер Аль-Хайялі з Іраку виявився найкращим і в письмових тестах, і у презентації своєї країни українською мовою, і у діалозі з викладачами.

П’ять місяців Ясер та Аммар навчаються в Івано-Франківську. Перший хоче вивчитися в майбутньому на інженера, другий – на лікаря. Наразі вони опановують українську мову.

Без спілкування нема навчання

У Ясера природна схильність до іноземних мов: окрім рідної арабської, добре знає англійську, трохи – французьку і німецьку. Він каже, що українська йому подобається, хіба що граматика дається важче.

Найкраща наука, переконаний юнак, – це щоденне спілкування: «Тут (в Івано-Франківську) розмовляють українською, і тому мені було легше вчитися. Я живу на квартирі, тому мені потрібно було знати мову, щоб вижити».

Викладач кафедри мовознавства Ольга Вацків, яка їздила до Тернополя з іноземними студентами, розповідає, як представники навчальних закладів із інших міст нарікали, що саме живого спілкування українською їм бракує там, де вони зараз вчаться.

«Студенти вивчають українську мову, є бажання вчити, але, на жаль, практики в цих студентів зовсім обмаль. І вони навіть так ображені, що от ми запитуємо українською мовою, а українці нам не можуть відповісти українською».

Від розмови до віршів і пісень

Ясер Аль-Хайялі напам’ять іще не береться читати вірші, хоча до своєї першої поїздки додому, в Ірак, обов’язково щось вивчить із творчості Василя Симоненка.

Він каже, що українська – дуже гарна і мелодійна мова: «Звичайно, що подобається. Також вірші. І можу сказати, що українська культура мені взагалі подобається».

А троє студентів-другокурсників із Нігерії – Фелікс Озор, Кевін Озонна та Лайнос Чукву – створили музичний гурт, назва якого перекладається як «Друзі», і вже знані в Івано-Франківську, насамперед за виконання українських пісень. Їх запрошують виступати і в інші навчальні заклади, і на загальноміські свята.

«Спочатку ми займаємося медичним навчанням, але додатково ми співаємо, і нам це подобається. Співаємо і наші народні пісні, і англійські, і українські, хочемо навіть записати диск… Ми всі пісні любимо, але найбільше – «Червону руту». Це наша перша пісня… В Івано-Франківську дуже гарні і веселі люди. Коли ми співаємо для людей – це від серця і душі», – кажуть хлопці.

Вже шість років при Івано-Франківському національному медичному університеті іноземні студенти вивчають українську мову. Перша група – 10 представників із Малайзії – тепер на шостому курсі. Зараз у прикарпатському виші понад 600 студентів-іноземців.

  • 16x9 Image

    Галина Добош

    Радіо Свобода співпрацюю з 2007 року. Власкор по Івано-Франківській області. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG