Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 02:17

Боргова криза Європи і нічого доброго для України (європейська преса)


Прага – Провідні європейські експерти та оглядачі попереджають, що боргова криза єврозони нависає чорною хмарою над економічними перспективами Європи. Аналітики також вважають, що прояснилася ситуація в Росії, Україні й Туреччині, але це зовсім не означає, що, Україна, наприклад, вже подолала головну зону ризику продовження кризи. Все залежить нині від великих фінансових гравців – Німеччини і Франції, якщо й там проявить себе вірус депресії, то це вдарить по всій Європі. Минуле й надалі отруює стосунки між Україною та Польщею, йдеться про відзначення у вересні у Львові 80-річчя так званої «пацифікації українців» польською владою у 1930 році.

Незалежні західні експерти наголошують, що Україна й надалі перебуває у чорній смузі ризиків продовження кризи. Так, у «Файненшел Таймз» сьогодні відзначено, що на фоні боргової криз в зоні євро ситуація є більш-менше стабільною у трьох країнах Балтії і прояснилися перспективи Росії, Туреччини та України. Це зовсім не означає перспектив виходу з кризи в цих країнах, бо все залежатиме від ситуації в найбільших країнах ЄС – Франції, Німеччини, якщо «депресія вдарить по цих країнах, то це завдасть шкоди нинішнім проявам економічного зростання в усій Європі». Сьогодні ж зрозуміло, що боргова криза вже зачепила Грецію, Португалію та Іспанію, але такі масштаби її ще не загрожують всій Європі, вважають експерти. Перед цим «Файненшел Таймз» наголосила, що невпевненість на українському ринку має цілу низку причин – це й відсутність реформ, неясність у переговорах із МВФ, розбіжності щодо проблеми з бюджетом... Якщо до цього додасться ще й криза в усій Європі, то Україні не поздоровиться. Чимало експертів прогнозують, що прояви боргової кризи в Німеччині слід очікувати вірогідно восени цього року.

Чеська «Лідове новіни» інформує про чергове загострення словацько-угорських стосунків стосовно «громадянства». Новий угорський закон про подвійне громадянство для угорців, насамперед, закордонних, викликав гостру реакцію в Словаччині, де парламент ухвалив, у відповідь на угорський закон, свій, за яким Словаччина має право позбавити громадянства тих словацьких угорців, які захочуть мати ще й угорські паспорти. Будапешт критикує це рішення Братислави і наводить, як приклади – Сербію, Україну і Румунію, які відкрито не прореагували на цей новий закон про громадянство ухвалений Угорщиною. Наприклад, в Румунії проживає до 2 мільйонів угорців, а в Україні – до 200 тисяч мадярів.


Польська «Ґазета Виборча» інформує, що Львівська обласна рада ухвалила низку заходів щодо відзначення у вересні 80-річчя «пацифікації українського населення Галичини польською окупаційною владою 1930 року». У документі наголошено, що такі каральні дії польської влади в українських воєводствах – Львівському, Станіславському та Тернопільському – стали відповіддю на акції саботажу з боку Української військової організації (УВО), попередниці ОУН-УПА. У рішенні львівської влади, в рамках відзначення пам’яті жертв цих подій, запланована ліквідація 13 польських знаків на території Львова і області, які носять, на думку місцевої влади, військовий та антиукраїнський характер. Це стосується й написів «на кресах східних» на Цвинтарі Орлят у Львові та на львівському пам’ятникові пацифікації села Гута П’єнацька.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG