Доступність посилання

ТОП новини

Смерть від падіння чи через катування в міліції?


Київ – Справа про смерть студента в одному зі столичних райвідділів міліції набуває дедалі більшого розголосу. За версією Міністерства внутрішніх справ, студент помер, тому що впав, перебуваючи у нетверезому стані. Водночас деякі правозахисники переконані, що мова йде про насильницьку смерть від рук правоохоронців.

Святкування двадцятиріччя завершилося для студента Київського професійно-педагогічного коледжу ім. А. Макаренка Ігоря Індила трагічно. За версією МВС, у переддень свята студент надто гамірно поводив себе у гуртожитку, і після кількох зауважень дільничний міліціонер попросив юнака проїхати з ним у Шевченківський райвідділ міліції столиці.

У МВС повідомили, що під час перебування в міліції студентові стало зле, він кілька разів упав й одержав черепно-мозкову травму. Ця травма нібито й стала для юнака фатальною. А вже вранці батьків студента викликали забрати тіло сина з моргу.

У МВС заперечують насильство

За словами начальника відділу зв’язків із громадськістю ГУ МВС України в Києві Володимира Поліщука, слідів насильницької смерті судово-медична експертиза не виявила.

«Він загинув, по-перше, від черепно-мозкової травми. Також у нього був дуже сильний стан алкогольного сп’яніння. Ми, співчуваючи батькам, не могли й припустити, що вони висловлюватимуть думки щодо неправомірних дій працівників міліції», – зазначає він.

Водночас у ЗМІ не відкидають версію смерті студента від перевищення кимось із правоохоронців службових повноважень.

Приводом слугує зокрема довідка від лікаря, яку батьки отримали в морзі. «Там було написано: крововилив під оболонку тканини головного мозку, перелом кісток черепа та пошкодження в результаті контакту з тупим предметом», – розповіла мати померлого Людмила Індило одному з телеканалів.

«Катування в міліції практикується щодня», – правозахисник

Натомість деякі правозахисники вважають, що юнак помер від катувань у райвідділі. «У міліції постійно таке трапляється, а потім вони розповідають, наприклад, що людина впала зі сходів», – каже правозахисниця Тетяна Яблонська.

На думку її колеги, правозахисника Дмитра Гройсмана, встановити реальну причину смерті юнака навряд чи вдасться.

«У таких ситуаціях шансів добитися справедливості в українських судах не існує. Катування в Україні відбуваються щодня практично в кожному відділенні міліції, і жертвами цих катувань щороку стають тисячі осіб», – додає він.

За інформацією ЗМІ, на деяких очевидців конфлікту в гуртожитку чиниться тиск – їх нібито примушують свідчити, що юнак сідав у міліцейську машину вже з проломленою головою.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG