Доступність посилання

ТОП новини

В Угорщині сформовано новий уряд


Кабінет міністрів очолить голова ФІДЕС Віктор Орбан

Угорщина – У Будапешті консервативні партії, ФІДЕС у союзі з християнськими демократами, які перемогли на парламентських виборах у квітні цього року, сформували новий кабінет міністрів Угорщини. Очолить його, як і в 1998 році, голова ФІДЕС Віктор Орбан.

Новий прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан народився в 1963 році, за фахом юрист, має п’ятеро дітей. У великій політиці від кінця 1980-х років. Створена ним партія молодих демократів дотримується консервативних цінностей і займає центристську позицію між угорськими партіями лівого і правого політичного спектру.

Новий уряд має намір зосередити зусилля на економіці країни, зміцненні громадської безпеки та соціальній сфері. Попри дві третини голосів у парламенті, наступні 4 роки консерваторам доведеться рахуватися з радикально налаштованими депутатами ультра-правої партії «Йоббік».

«Видно, що змагання між опозиційними угорськими партіями велике, і помітно, що вони шукають своє місце в новому парламенті, вибудовуючи стосунки між собою і новим урядом», – зазначає аналітик інституту «Точка зору» Оршоя Сомсейд.

Менше міністерств, менше міністрів


Виборці у своїх очікуваннях сподіваються, що нова влада не зволікатиме з ефективними реформами, і мають надію на швидкі зміни у своєму житті. Правляча коаліція намагається враховувати це в довготерміновій урядовій програмі.

«Головний месидж нової влади до виборців такий: має бути менше міністерств, менше міністрів, – зауважує Оршоя Сомсейд. – Очевидно, це вже дійшло до свідомості людей. Звичайно, багато хто радіє цьому і підтримує такі наміри, адже за нашими даними, 82 відсотки опитаних згодні з цими змінами».

На зовнішньому політичному напрямку угорські консерватори виступають за те, щоб новоприйняті члени Євросоюзу, зокрема країни Центральної та Східної Європи, грали активнішу політичну роль і розвивали регіональну співпрацю. Політики ФІДЕС вважають, що об’єднання «Вишеградська четвірка» дуже часто, так би мовити, працює на холостих обертах. Після скандалу із законом про подвійне громадянство, проти якого протестує Словаччина, новий уряд Угорщини підтримує ідею створення нового політичного клубу у складі сусідніх країн: Польщі, Румунії та Угорщини.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG