Доступність посилання

ТОП новини

Сто днів Януковича: влада і опозиція готуються до ювілею


Київ – Цього тижня – а саме 4 червня – виконується сто днів перебування Віктора Януковича на посаді президента України. Експерти кажуть, що за цей час глава держави зумів перебудувати «під себе» систему владу і зробити поворот зовнішньополітичного курсу. Зараз влада і опозиція готуються до того, щоб відзначити цю дату, кожен по-своєму.

Глава держави планує виступити із посланням, в якому обіцяє викласти план економічних реформ. Крім того, за словами глави президентської адміністрації Сергія Льовочкіна, з нагоди ста днів запланована ціла низка заходів за участю Віктора Януковича.

«Планується засідання РНБО на вівторок, – каже голова адміністрації президента. – У середу, 2 червня, відбудеться засідання комітету з економічної реформи, де буде ухвалена економічна реформа. Третього червня Президент планує звернення до народу України. Воно міститиме основні меседжі щодо того, що було зроблено за сто днів і що буде зроблено. А четвертого червня планується прес-конференція підсумкова».

Всю владу – в свої руки

Експерти кажуть, що найбільші досягнення глава держави за цей період зробив у побудові нової системи влади. На думку політолога Володимира Фесенка, Віктор Янукович досяг у цьому неабияких успіхів.

«Він для себе зробив головне, причому, задовго до цієї символічної стоденної межі. Сконцентрував владу в своїх руках! Де-юре, ми звичайно залишаємося парламентсько-президентською республікою. Але всім зрозуміло, хто тепер хазяїн у країні», – каже політолог.

Володимир Фесенко вважає, що укладена Віктором Януковичем у Харкові українсько-російська угода, відома за назвою «флот в обмін на газ», залишаються потенційно небезпечною для його президентства.

«Попервах Янукович намагався підвищити рівень довіри для себе, але харківські угоди суттєво зіпсували йому імідж. Це створило певні проблеми і всередині країни, і закордоном», – зазначає експерт.

Президент зосередився на мові, – тіньовий прем’єр

Харківська угода була єдиним документом, який Віктор Янукович за свої перші сто днів президентства надіслав у парламент. Поза тим глава держави не виявляє активності в законодавчій сфері. Опозиціонери зазначають, що Віктор Янукович зосередився виключно на гуманітарній політиці.

«І не просто гуманітарними проблемами переймається, а виключно питаннями мови, – зазначає прем’єр опозиційного уряду депутат-б'ютівець Сергій Соболєв. – Більше його нічого не цікавить. Бо реформи як були, так і залишаються лише гаслом. Якщо брати обіцянки, які стосувалися так званої багатовекторності, то ми бачимо, що це не багатовекторність, а куди тільки поїде цей президент, там і здає національні інтереси держави».

У свою чергу парламентська опозиція збирається відзначити сто днів перебування на посаді президента презентацією «Чорної книги дій влади». Також у планах опонентів президента представити законопроекти у тих галузях, де Віктор Янукович досі не виконав своїх передвиборних обіцянок – зокрема, щодо податкових канікул для малого бізнесу.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG