Доступність посилання

ТОП новини

Рішення місцевої влади відтепер можна оскаржувати в суді? (Огляд преси)


Київ – Від учора будь-яке рішення міського, сільського чи селищного голови можна оскаржити в суді. Як пише газета «День», хоча дата місцевих виборів ще точно не відома, але те, що після 30 травня всі рішення місцевих очільників можна вважати такими, що не мають юридичної сили, це факт. Тобто, будь-який громадянин України може подати позов у судову інстанцію як на самих голів, так і на їхні рішення. І такі факти вже мають місце. Про них розповідається в матеріалі «Відлік нелегітимності пішов...».

Депутати від Партії регіонів пропонують вилучити з Закону «Про телебачення і радіомовлення» обов’язкову норму про 50% української музики в радіоефірі. Якщо це станеться, вітчизняний радіо простір просто накриє хвиля російської масової культури, для якої і двері відчиняти не треба – вона і так лізе у всі шпарини. Про це наголошує експерт «Газети по-українськи» у статті «Білоруси краще захищають національну культуру».

Заявлені регіоналами на осінь вибори у місцеві ради можуть виявитися надто жорсткими для більшості партій. Як стверджує газета «Вечірні вісті», «біло-блакитна» команда затіяла комплексний проект позбавлення України від дрібних політсил. Методи досягнення цього найрізноманітніші: від заборони партіям збиратися у блоки до відкритих партійних списків при голосуванні. Докладніше про це йдеться у матеріалі «Більше двох партій не збиратися».

«Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» – з такою пропозицією до підприємців звертаються податківці. І вже цього тижня обіцяють оприлюднити на сайті Податкової адміністрації назви майже 9 000 компаній, з якими не радить мати справу. Більше про ініціативи фіскальної служби розповідає тижневик «Ділова столиця» у публікації «Під ковпаком у податкової».

Уряд оголосив війну зарплатам у «конвертах» і нелегальній зайнятості. Як пише газета «Голос України», легалізація зарплат – одне з головних джерел формування ресурсу місцевих бюджетів та фондів соціального страхування. Лише на Київщині за рахунок детінізації зарплат цього року планується збільшення надходжень до бюджету на 45 мільйонів гривень.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

XS
SM
MD
LG