Доступність посилання

ТОП новини

Третина дітей Львівщини оздоровлюватиметься за бюджетні гроші


Літні табори відпочинку відкрили новий сезон

Львів – Розпочалось літо, а з ним і проблеми для батьків, куди відправити дитину на відпочинок та оздоровлення. Цього року за гроші державного і місцевого бюджетів на Львівщині та у Львові, зокрема, відпочине менше третини дітей від загальної кількості. На сьогодні 2 із 28 дитячих таборів області не відкрились, а в інші розпочались заїзди.

Велику групу школярів я зустріла біля парку імені Франка. Дітлахи збіглись пограти в нову гру, встановлену приватною фірмою задля реклами. Вони розповіли, що більшість канікул проведуть у Львові, що фінансові можливості батьків не дозволяють поїхати на море. А про славетні світові курорти, де проводять навіть зимовий відпочинок їхні ровесники, діти політиків чи влади, навіть не чули.

«Я ще ніколи не була на морі».

«Ще не знаю, куди поїду».

«Ми після завершення навчання у школі їздимо на екскурсії, у табір, але це триває два тижні».

«Я влітку їжджу на озеро, приходжу на футбол. З батьками колись був на морі у Криму. Цього літа хотів би поїхати в Карпати, бо там легко дихати і гарна природа»,
– поділились думками львівські школярі віком 12-14 років.

1350 дітлахів відпочинуть за гроші місцевого бюджету

Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, з малозабезпечених і багатодітних сімей, які постраждали внаслідок Чорнобильської (Скнилівської) катастрофи, а ще талановиті, обдаровані діти, переможці конкурсів та олімпіад, відмінники і дітлахи працівників, які працюють і цілодобово перебувають у дитячих оздоровчих закладах, – це ті пільгові категорії неповнолітніх, які мають право отримати безкоштовну путівку саме на оздоровлення.

Львівська міськрада опікується двома заміськими дитячими таборами. Тут протягом літа відпочинуть 1350 дітей, які підпадають під пільгові категорії.

Дитячі заклади відремонтовані. Окрім того, в місті працюють 80 пришкільних таборів, де упродовж двох тижнів діти зможуть проводити своє дозвілля і раз у день харчуватись.

Організував літні розваги вихованців міський дитячий еколого-натуралістичний центр. Розповів про такі можливості літнього відпочинку начальник управління сім’ї, молоді і спорту Львівської міськради Юрій Наконечний.

«Це я перелічив варіанти відпочинку для дітей, а ось щодо оздоровлення – це складне питання, бо потребує значних коштів. На цей рік наше управління має 430 тисяч гривень для оздоровлення дітей і лише зараз розпочинаємо тендерні процедури. Чи це буде Крим, чи Азовське море, ми ще не знаємо. Обласна адміністрація уже провела тендерні процедури і більше 130 дітей відправили у «Молоду гвардію» і «Артек». Є батьки, які відмовляються від путівок, бо їх не влаштовує той чи інший табір», – розповів Наконечний.

Свою дитину посадовець відправляє у спеціалізований табір з вивчення англійської мови на Закарпаття, і це обійдеться родині у півтори тисячі гривень. А потім дитя поїде у пластовий табір, оскільки належить до цієї організації, як колись і батько.

Подбати про відпочинок дитини мусять передусім батьки

Цього року пластуни традиційно організовують близько 30 літніх таборів, дбають про відпочинок своїх вихованців і численні громадські й спортивні організації, а також десятки таборів працюють при церковних парафіях.

Такий відпочинок недорогий, але корисний для розвитку дитину.

«Я гадаю, що в майбутньому держава відмовиться від безкоштовних путівок і якусь певну вартість таки потрібно буде платити. Вперше цього року запроваджені путівки для дітей, де 10-20 % вартості оплачують батьки. Однак дорослі мають усвідомити, що упродовж року дитину потрібно залучати до громадських організацій, щоб дитя вибороло право на відпочинок у цій установі, як це є у «Пласті». Але шалені незручності маємо через законодавство, в якому відсутнє поняття наметових таборів», – зазначив Юрій Наконечний.

З огляду на фінансові труднощі (а, за оцінками експертів, купівельна спроможність українців порівняно з минулим роком упала вдвічі), чимало родин із дітьми відпочиватимуть у Карпатах, або ж на озерах і проживатимуть не в готельних номерах, а в наметах.

Та хто знає, який відпочинок кращий?
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG